/  Art   /  RICCARDO ANTONIO LEONE

RICCARDO ANTONIO LEONE

WYWIAD Z ARTYSTĄ RICCARDO ANTONIO LEONE:

Riccardo Antonio Leone, młody artysta sztuki współczesnej, głównie używam pióra 3D (stworzonego w całości ręcznie) z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Kiedy zacząłeś interesować się designem i modą?

Ciągliwość użytego materiału lub możliwość składania i kształtowania go pozostawia wiele możliwości poza samym tworzeniem dzieł sztuki, dlatego chęć eksperymentowania w obszarach synergicznych, takich jak moda i projektowanie, zwłaszcza podczas mojego pobytu w Mediolanie w zeszłym roku, udało mi się zaprezentować sukienkę na Fashion Week ’20 dzień przed eksplozją Covid we Włoszech, a następnie miałem na wiosnę występ na żywo na Design Week.

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Izolacja, utrata relacji, cisza, pustka, utrata życia i emocji, wieloletni brak komunikacji, ofiara znęcania się i depresji, a w konsekwencji ryzyko samobójstwa to fundamenty, na których opiera się cała sztuka. Desperacka, witalna i energiczna próba chwycenia się nici (nici moich dzieł), aby powrócić do życia, potwierdzić siebie. Wyciągnąć z bólu i cierpienia to nowe piękno, którego nikt nigdy nie chciał widzieć we mnie. Poszukiwanie odkupienia, ścieżka odporności w przekształcaniu i kształtowaniu negatywu w pozytyw, z drugiej strony, gdy osiągniesz ten moment w życiu, albo ulegniesz albo zdołasz się odbić, to przetrwanie.

Od czego zaczynasz, pracując nad projektem?

Zanurzam się w głąb, odłączam się i daję się ponieść mojej osobistej opinii, zawsze próbując przekroczyć granicę.

Jak zdefiniowałbyś swoją estetykę?

Silny, intensywny, uporządkowany chaos, wirus zdolny do zmiany sposobu, w jaki patrzysz na świat.

Jak rodzą się Twoje pomysły?

Poprzez wewnętrzną potrzebę wyrażania.

Czy w Twoich projektach występują powtarzające się elementy?

Linia może być nitkowata, ale może również stać się materią, jest najmniej materią w najwyższej formie.

What’s your favorite project?

Pomarańczowa sukienka, dziewczyna, która nosiła ją na Milan Fashion Week w 2020 roku, została zgwałcona, stąd pomysł stworzenia dzieła sztuki do noszenia, w które można ubrać się z emocjami i pokazać, co wycierpiała. Bardzo mocny projekt i ważna odpowiedzialność artystyczna i ludzka. Udało mi się połączyć sztukę – modę z problemami społecznymi, niestety wciąż aktualnymi, takimi jak gwałt. Dziewczyna na zdjęciach nie jest tą oryginalną, która została zgwałcona!

Co myślisz o dzisiejszym świecie mody?

Kryzys spowodowany przez Covid i związane z nim problemy gospodarcze i społeczne są okazją do ponownego przemyślenia związanej z nim mody i systemu biznesowego. To był (hiperkonkurencyjny) system, który biegł jak sprinter w maratonie, prędzej czy później wybuchłby.

Jaka jest Twoim zdaniem przyszłość mody?

Zrównoważony rozwój i slow fashion, większa świadomość klientów, mniejszy biznes od marek i większe zaangażowanie społeczno-środowiskowe.

Jaka jest Twoja przyszłość? Czy masz określony plan, którym chcesz podążać?

Ambicja, energia, ogień, życie, ewoluować i wzrastać, nie stawiać żadnych ograniczeń i pozwolić błyszczeć światłu, które ręce, umysł i serce mogą stworzyć. Sektor modowy współpracując z markami zwłaszcza z sektora high fashion. Sektor sztuki.

Instagram:

https://www.instagram.com/riccardo_antonio_leone/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: