/  Design   /  ALESSANDRO PASQUALE

ALESSANDRO PASQUALE

WYWIAD Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ ALESSANDRO PASQUALE:

Jak i kiedy zacząłeś interesować się designem? Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z projektowaniem i chęcią tworzenia?

Zawsze miałam nieświadome postrzeganie przestrzeni (przepraszam za powtórzenie), od dziecka pamiętam środowiska, w których czułem się bardziej komfortowo, a dodatkowo moi rodzice zawsze zwracali szczególną uwagę na wystrój naszego domu, więc od dziecka moje oczy wysubtelniły się do pewnego stylu. Jeśli chodzi o to, kiedy zacząłem się interesować designem, powiedzmy od ostatniej klasy liceum i oczywiście na studiach.

Jak określiłbyś styl swoich projektów?


To, co chcę wyrazić swoim stylem, to szacunek dla podstaw architektury i klasycznego designu we współczesnej tonacji. Skupiam się na szczegółach i dialogu między materiałami, które muszą mieć harmonijny, ale silny kontrast, aby przekazać ideę dwoma słowami: rough & smooth. Subtle details.

215 Sullivan Street Condominium
Recreational Room
New York 2020

Kiedy pracujesz nad nowym projektem, od czego zaczynasz?


Szkicowanie i ciągłe badania. Potem oczywiście przechodzę do procesu twórczego i technicznego.
Sketch

Autocad

3D

Jakie są Twoje główne odniesienia i skąd czerpiesz inspiracje?


Architektura i klasyczny design, moi wszech czasów ulubieńcy Carlo Scarpa, Gio Ponti, włoski i europejski racjonalizm, Bauhaus, Axel Vervoordt, Joseph Dirand, Christo, Pierre Yovanovich, Tadao Ando, Rothko, Caravaggio i wielu innych, ale to może być dość .. 🙂

Japonia nie tylko dla architektury. Natura dla schematu kolorów.

Czy jest jakiś szczególny projekt, o którym chciałbyś opowiedzieć?


Nie ma jednego szczególnego projektu, ponieważ każdy projekt jest szczególny na swój sposób. Czy ma sens?!

Patrząc na Twoje portfolio, z którego projektu jesteś najbardziej dumny i dlaczego?


Wszystkie projekty sprawiają, że jestem dumny, ale jeśli muszę wybrać jeden, to szczególnie Sola Pasta Bar, ponieważ był to jeden z pierwszych projektów, w którym naprawdę mogłem wyrazić siebie i był to ważny początek mojej kariery.

Nad czym obecnie pracujesz?


W tej chwili właśnie ukończyłem swój pierwszy projekt mieszkaniowy w Nowym Jorku, 215 Sullivan Condominium, jestem bardzo zadowolony z wyniku Projektuję 3 lokalizacje dla pizzerii Song E Napule nominowanej 3 razy do najlepszej pizzy w Ameryce i Gambero Rosso. Właśnie rozpocząłem projekt hotel w Tulum i kolejny projekt mieszkaniowy w Tulum. Skupiam się na projektowaniu mebli hotelowych, mieszkaniowych, handlowych i na zamówienie.

Jaki jest Twój cel?

Moim celem i nad czym pracuję od jakiegoś czasu jest mieć klientów na całym świecie w Nowym Jorku i oczywiście być szanowanym zawodowo i dobrze się bawić, ponieważ na szczęście moja “praca” jest bardziej pasją.

All photos from Alessandro Pasquale Studio

Website:

http://www.alessandropasquale.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/alessandropasqualestudio/?hl=it

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: