/  Design   /  GIUSEPPE AREZZI

GIUSEPPE AREZZI

WYWIAD Z PROJEKTANTEM GIUSEPPE AREZZI:

Giuseppe Arezzi, młody włoski projektant, jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Politechniki w Politecnico di Milano. W 2017 roku założył Giuseppe Arezzi Design Studio, współpracując z różnymi instytucjami, galeriami i uniwersytetami, w tym z Politecnico di Milano, Akademia Domus, Włoskim Instytutem Kultury w Paryżu i wieloma innymi. Opowiada nam trochę o sobie, swojej pracy i przyszłości projektowania.

Kiedy zacząłeś interesować się designem?

Nie było konkretnego momentu, myślę, że moje zainteresowanie designem zrodziło się z wpływów mojej rodziny. Mój dziadek był sprzedawcą mebli najlepszych marek Made in Italy, a ja dorastałem w otoczeniu designerskich przedmiotów. Zdecydowałem się studiować projektowanie z zawodu i dziś uważam się za szczęśliwego profesjonalistę, ponieważ pracuję z pasją!

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Od najmłodszych lat przeglądałem magazyny projektowe, od Abitare i Interni po El Croquis, najlepsze odkrycia, jakich dokonałem jako dojrzały student, a częściowo jako profesjonalista. Aby wymienić kilka nazwisk, które podziwiam: Maria Giuseppina Grasso Cannizzo, Alberto Giacometti, Peter Zumthor, Enzo Mari, Anne Holtrop, Jasper Morrison, Naoto Fukasawa, Andrea Zittel. Interesują mnie czyste i integralne projekty oraz projektanci, którzy nie idą na kompromisy i wykonują swoją pracę w sposób monastyczny i obsesyjny.

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Zawsze wolę zacząć od briefu, ponieważ uważam, że projekty, o które cię proszą, są najprawdziwsze, ponieważ prawdopodobnie wynikają z konkretnej potrzeby. Następnie zawsze zaczynam od badań konceptualnych, które niekoniecznie dotyczą świata projektowania, ale antropologii, fotografii, socjologii, sztuki, geografii i różnych dyscyplin, które ludzkość zawsze studiowała.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej pracy?

Uczciwość i konsekwencja, zawsze zadaję sobie pytanie, czy projekt ma sens istnieć zarówno na świecie, jak i w moim portfolio.

Jaki jest Twój ulubiony projekt do tej pory i dlaczego?

Mój ulubiony projekt wciąż jest do zrobienia i prawdopodobnie będzie to zbiór wszystkich projektów, które zrobiłem i będę robić: projekt mojego „Idealnego Świata”, jak powiedziałby Enzo Mari.

Jaki element decyduje o sukcesie projektu?

Każdy projekt może odnieść różne typy sukcesu: sukces medialny, sukces kulturowy, sukces gospodarczy… Ale nie wiem, czy można go zaplanować.

Solista | Produced by Desine 2018 | Photo by MAX ROMMEL

Co myślisz o dzisiejszym świecie designu?

Mogę spróbować opisać go kilkoma przymiotnikami: zagmatwany, niejednoznaczny, psychodeliczny, światowy, fobiczny, spektakularny, artefakt.

Jaka jest Twoim zdaniem przyszłość designu?

Mam nadzieję, że będzie coraz więcej pomysłowych, nowych i edukacyjnych projektów.

Canestra autoproduzione 2014 | Photo by MAX ROMMEL

Jaką radę dałbyś studentowi, który chce podążać twoimi śladami?

Jest to praca, która z pozoru może wydawać się zabawna i pod pewnymi względami nią jest, ale wymaga też dużej powagi. Nie jest to już tylko kwestia ciekawości, ale także wytrwałości i poświęcenia. Kultywuj opór!

Czy masz jakieś plany na przyszłość?

Mam wiele planów na teraźniejszość, na przyszłość zobaczymy, ale z pewnością uważam, że będą ekscytujące dla wszystkich!

Portrait of Giuseppe Arezzi by Melissa Carnemolla

Website:

https://www.giuseppearezzi.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/giuseppearezzi/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: