/  Design   /  Marta Sala Éditions

Marta Sala Éditions

Marta Sala pochodzi z rodziny głęboko zakorzenionej w historii włoskiego designu. Jej matka, Maria Teresa Tosi, założyła firmę Azucena wraz ze swoim wujem Luigi Caccią Dominioni i Ignazio Gardellą, dwoma gigantami krytycznego modernizmu w architekturze. Marta jako przedsiębiorca w drugim pokoleniu rodziny ma już za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy z projektantami i produkcją. Założyła własną linię mebli i przedmiotów, wybierając na głównych projektantów Lazzarini & Pickering, architektów znanych również z projektów morskich i lotniczych, z siedzibą w Rzymie.

Jako produkty „haute couture” sofy, krzesła, stoły i lampy Marta Sala Éditions są wykonywane ręcznie, często na zamówienie, a Marta osobiście gwarantuje doskonałą jakość wybierając włoskich rzemieślników, z którymi współpracuje. Mosiądz, brąz, marmur, aksamit, jedwab … ekskluzywne materiały łączą się z fachową ręką z wyrafinowanym dotykiem, w którym dominuje dbałość o szczegóły. Marta Sala Éditions jest obecna z dwoma salonami, odpowiednio w Mediolanie i Paryżu. Świat Marty Sala Éditions promuje wyrafinowany włoski talent i tradycję, a przedmioty przekazują znaczenie i cel.

Skąd czerpiesz inspirację?

Inspiracja pochodzi z obserwacji, z piękna, z nagromadzenia informacji, które zapadają w pamięć. W pewnym momencie chcę dać życie temu, co czuję. Dlatego szukam „pisarzy” mojej myśli, w tym przypadku architektów Lazzarini & Pickering, którzy potrafią udzielić estetycznej odpowiedzi na moje twórcze, intelektualne potrzeby.

IMAGE FROM MARTA SALA ÉDITIONS
THE MURENA CHAIR

Jaki jest Twój ulubiony projekt do tej pory i dlaczego?

Uwielbiam wszystkie przedmioty kolekcji, obecnie jest ich wiele, ponad 60. Moimi ulubionymi są fotel WandaFull, lustra Renoir, lampy Guya, pufa René i Tancredi, fotel Dudina. Uwielbiam ich nowe i jednocześnie klasyczne kształty, mądre, trochę ironiczne, ich wielką wartość projektową, są one modułowe i wszechstronne.

Jak zdefiniowałabyś swój styl?

Marta Sala Éditions to świat pamięci, archetypów, które patrzą w teraźniejszość i przyszłość. Moje przedmioty nazwano „klasykami jutra”, myślę, że są to dzieła, które wywołują emocje i szacunek. To bardzo włoski styl, z naszą tradycyjną wiedzą uzupełnioną wkładem technologii. Ostatnim akcentem jest jednak zawsze ręka człowieka.

IMAGE FROM MARTA SALA ÉDITIONS
THE GUYA LAMP

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Z pewnością moja mama, wspaniała nauczycielka wytrwałości i doskonałości, mój wujek Caccia Dominoni, zawsze tak pomysłowy i istotny w tym samym czasie. Z architektami Lazzarini & Pickering, podobnie jak z moimi rzemieślnikami, jest to ciągła i wzajemna wymiana wiedzy, pomysłów, intuicji.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej pracy?

Najważniejsza jest etyka, która dla mnie oznacza oferowanie rynkowi dzieła zaprojektowanego na najwyższym poziomie, wykonanego na najwyższym poziomie, w cenie, która ma zrównoważony stosunek jakości do ceny. Mam wielki szacunek do tych, którzy kupią mebel, będą musieli z nim żyć, dlatego moim obowiązkiem jest dać im mebel o prawdziwej wartości, zarówno w projekcie, jak i konstrukcji.

IMAGE FROM MARTA SALA ÉDITIONS
THE TANCREDI POUF

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Od pomysłu, od tego, czego brakuje na rynku, od tego, co bym chciała, lecz nie jestem w stanie znaleźć, od mojego gustu, od tego, co oferują mi architekci lub od życzeń klientów. Źródła inspiracji są liczne i różnorodne.

W jakim kierunku zmierza świat designu?

Uważam, że w tym trudnym momencie jakość jest coraz bardziej nieodzowna, a wysiłkiem całego sektora jest właśnie oferowanie pięknych i dobrze wykonanych projektów.

Projekty na przyszłość?

Kolekcja jest już gotowa, myślę, że dodam jeszcze kilka elementów, aby ją uzupełnić. Moje zainteresowania koncentrują się na tym, aby:

1) jak najlepiej ją wypromować

2) spróbować zoptymalizować produkcję, można zawsze coś ulepszyć!

Stworzyć coś zarówno w paryskim house atelier na przyszły styczeń, jak i czegoś w showroomie w Mediolanie na wiosnę / lato. Również starać się dawać pozytywne sygnały w tej chwili przygnębienia.

WEBSITE:

https://martasalaeditions.it/en/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: