/  Design   /  PEPAFLACA

PEPAFLACA

WYWIAD Z PROJEKTANTKĄ BIŻUTERII NATALIĄ TRIANĄ:

Cześć, jestem Natalia i urodziłam się w Kolumbii. W pierwszych latach życia mieszkałam na małej wysepce na środku oceanu, a potem przeniosłam się na 2600 m n.p.m. do Bogoty, gdzie ukończyłam studia artystyczne. Zamiłowanie do rzeźby i terakoty towarzyszyło mi od zawsze, nawet we Włoszech, gdzie około 5 lat temu przeprowadziłam się (najpierw do Faenzy, a potem do Bolonii), aby specjalizować się w ceramice.

Jak narodziła się Twoja pasja i Twoja marka?

Od zawsze moją pasją była sztuka. Od dziecka uwielbiałam tworzyć rzeczy własnymi rękami, malować obrazy, zawsze byłam bardzo ciekawa świata. Moja marka powstała w momencie gdy podczas stażu w fabryce farb ceramicznych poprosili mnie o wykonanie wielu testów glazury. Musiałam zrobić coś w rodzaju guzików, które po wypaleniu wyglądały (dla mnie) jak małe kolczyki.

PEPAFLACA | Photography: Valeria Dellisanti

Dlaczego zdecydowałaś się tworzyć „ręcznie robioną” biżuterię?

Tworzenie czegoś własnymi rękami czyni to bardziej wyjątkowym. To tak, jakbym zostawiała kawałek swojego życia w każdej biżuterii. Mogą to być maleńkie kolczyki, ale za nimi zawsze jest historia, droga badań, prób, błędów i małych sukcesów.

Jak zdefiniowałabyś swój styl?

To bardzo trudne pytanie… Nie potrafię określić siebie jednym stylem: lubię myśleć, że inspirację czerpałam z wielu artystów i osobistych doświadczeń, aby stworzyć swój własny styl.

Jakie są charakterystyczne cechy Twojej marki? Dlaczego wybrać Ciebie?

Najbardziej charakterystyczną cechą marki Pepaflaca są przede wszystkim nieregularne kształty, o lekkiej, „pomarszczonej” fakturze, charakteryzujące się przede wszystkim białym kolorem i złotem (ale nie tylko!)… Czasem naprawdę trudno pomyśleć, że to porcelana. Są jak rzeźby do noszenia, a każdy klejnot ma swoją własną specyfikę. Fakt, że są tworzone ręcznie, czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.

Jaka była pierwsza zaprojektowana przez ciebie rzecz?

Były to pierścionki wykonane z porcelany techniką Nerikomi.

Co Cię inspiruje?

Przemiana materii. Jak z białej ziemi, poddawanej procesom wypalania, z różnymi powłokami można tworzyć tak piękne rzeczy.

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Zawsze zaczynam od szkiców lub kawałka papieru, który wycinam, aby zobaczyć rozmiar biżuterii, którą bym chciała stworzyć.

Nad czym w tej chwili pracujesz?

W tej chwili przeprowadzam testy kolorów, aby wprowadzić bardziej kolorowe wersje (jak wspomniałam powyżej, nie tylko biało-złote).

Czy możesz nam powiedzieć coś o swoich następnych kreacjach?

Pozostając zawsze w temacie kolorystycznym, pojawi się inny kolor, który was zadziwi.

Jak ważne jest dla Ciebie „Made in Italy”?

Bardziej niż „Made in Italy” („Made in Italy”, ale przemyślane w Kolumbii), jestem na ścieżce „Wykonane świadomie”.

Biżuteria dla ciebie to …….

To rzeźba do noszenia na co dzień.

Website:

https://www.pepaflaca.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/pepa.flaca/?hl=it

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: