/  Design   /  STUDIO TERRE

STUDIO TERRE

Jesteśmy Studio Terre, eksperymentalną pracownią artystyczną, w której sztuka powstaje z aktu życia. Przepływ twórczy instruuje każdy aspekt życia Nino, artysty i współzałożyciela wraz z Riccardo i Jufą, inną artystką grupy.

Skąd wzięła się wasza pasja?

Naszą pasją jest „tworzenie sztuki”, komunikowanie czegoś, co czujemy i przeżywamy, stąd możemy powiedzieć, że jest to wrodzony impuls, bez określonego pochodzenia w czasie, istniał w nas od zawsze.

Jaka jest wasza misja?

Naszą misją jest wzbudzenie w obserwatorze czegoś prawdziwego, staramy się przekazywać wiadomości poprzez nasze prace, przekazywać naszą filozofię. Dlatego chcemy, aby widz był tym zachwycony, zatrzymał się i pomyślał. Tworzenie tylko pięknych przedmiotów nie leży w naszym interesie, staramy się zostawić po sobie ślad.

PHOTO FROM STUDIO TERRE


Kiedy pracujecie nad projektem, od czego zaczynacie?

Kiedy pracujemy nad projektem, zaczynamy od uczucia, zwykle z tego powodu odczuwasz potrzebę przekazania swoich myśli. Jest to proces twórczy, zaczynasz od tego, co czujesz / doświadczasz w tym momencie, co zwykle nigdy nie jest czymś jasnym i zaczyna się stopniowo wyjaśniać, aż do materialnej realizacji dzieła.

Jak zdefiniowalibyście wasz styl?

Jesteśmy śródziemnomorskie. Chcemy Cię zabrać w wyjątkowe, utopijne miejsce, w którym znajduje się nasza wizja świata i rzeczy. Tworząc unikalne dzieła, bez kreatywnych ograniczeń, sztuka, rzemiosło i design łączą się ze sobą. Dlatego nie stawiając sobie ograniczeń pod względem materiałów, technik i narzędzi, które należy wykorzystać w celu przekazania naszej wizji: potrzeba powrotu do śródziemnomorskiego stylu życia, związanego z początkami. Komunikujemy nasz styl życia poprzez filozofię slow design. Przyjmujemy to, aby coraz bardziej oddalać się od szału i wyobcowania, które dzisiejsze społeczeństwo potajemnie narzuca wam. Staramy się powrócić do bardziej naturalnych rytmów.

Co was inspiruje?

Inspiruje nas to, co byśmy chcieli. W naszej wizji jest silne odniesienie do domu, tradycji i ziemi. Powrót do korzeni i podstaw naszej kultury.

PHOTO FROM STUDIO TERRE

Jaki jest wasz ulubiony projekt do tej pory i dlaczego?

Na razie nie mamy ulubionego projektu, to ścieżka, która zmienia się w czasie, dziś jedno dzieło może nam się podobać bardziej niż inne, jutro pewnie będzie inne. Stawiamy bardziej na ciągły rozwój i ciągłe zmiany, zawsze pozostając wierni naszej filozofii.

Jak kształtuje się wasz proces twórczy?

Proces twórczy, o tym już wcześniej rozmawialiśmy, dodam tylko, że myślę, że tworzę sztukę instynktownie, nie do końca projektuję przedmiot, który zrobię, jest to określane jako „w toku”, myślę tylko o koncepcji, którą chcę wyrazić i zakomunikować, a nie o produkcie końcowym.

Nad czym w tej chwili pracujecie?

W tej chwili mamy wiele nowych projektów, nad którymi pracujemy, rozpoczęliśmy tworzenie elementów większych od poprzednich i pełniących bardziej funkcję projektową niż dekoracyjną. Na przykład wyjdzie stolik do kawy. W międzyczasie zaczęliśmy również poznawać świat dywanów i bardzo, bardzo interesuje nas dmuchanie szkła, kto wie …

W jakim kierunku zmierza świat designu?

Myślimy i mamy nadzieję, że świat designu pójdzie w naszym kierunku, że z czasem zaczniemy ponownie doceniać „prawdziwe”, a nie tylko „piękne” rzeczy. Uważamy, że sztuka jest odbiciem społeczeństwa i tego, co dzieje się w tym konkretnym okresie historycznym. W momencie wielkiej zmiany, w której się znajdujemy, bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę skupienia się i zakomunikowania czegoś autentycznego i prawdziwego, staramy się cofnąć o krok i skupić się na tym, co uważamy za ważne. Tutaj wierzymy, że stanie się to również w dziedzinie projektowania i jesteśmy przekonani, widzieliśmy, że coś się wreszcie rusza.

Website:

https://studioterre.it/

Instagram:

https://www.instagram.com/studioterre_/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: