/  Fashion   /  ACIDALATTE

ACIDALATTE

WYWIAD Z EVĄ FIORUCCI I CAROLINĄ FERRARI, ZAŁOŻYCIELKAMI MARKI ACIDALATTE:

Acidalatte tworzą Eva i Carolina. Dorastałyśmy na prowincji i uczęszczałyśmy do liceum w jego monotonnym, technicznym i wybiórczym środowisku. W końcu zaczęło się nasze nowe życie w Mediolanie: tu do gry wkracza NABA, Nowa Akademia Sztuk Pięknych w Mediolanie, gdzie zaczęłyśmy studiować projektowanie mody, gdzie znalazłyśmy, poznałyśmy i wybrałyśmy się. Miałyśmy tę samą pasję, świat mody przefiltrowany naszym okiem i duchem artystycznym, postrzegany jako środek komunikacji i ekspresji siebie. Z biegiem lat nasza relacja rozwinęła się, wzmocniła i wzbogaciła o kreatywne postacie, które nas jednoczą, aż do tego stopnia, że jesteśmy dwojgiem uzupełniających się ludzi.

Jak i kiedy zaczęłyście interesować się modą? Jakie jest wasze pierwsze wspomnienie związane z modą i chęcią tworzenia?

Czasami wydaje nam się, że jesteśmy w pełnej harmonii, jakby nasze przeszłe doświadczenia zostały zsynchronizowane: oboje mamy pamięć o poszukiwaniu przedmiotów i ubrań na rynkach naszych rodzinnych miast lub w domach naszych bliskich. Kiedy wprowadzono nas w te środowiska, oboje pogubiłyśmy się w gromadzeniu wszystkiego, co dla nas było estetyczne. Niektóre z tych przedmiotów są wyhaftowane na odzieży „Capitolo tre”.

Photo: EVA FIORUCCI & CAROLINA FERRARI

Jak opisałybyście estetykę waszej marki?

Swobodna artystyczna ekspresja kolorów połączona z ekscentrycznymi i „przyjaznymi” wzorami.

Jakie było pierwsze zaprojektowane przez was ubranie?

Pierwszą rzeczą była nasza „Acidalatte Sock”. Zastanawiałyśmy się, jaką rzecz każdy mógłby nosić na swój sposób i według własnych upodobań, więc zaczęłyśmy ręcznie rysować wszystkie rajstopy, które miałyśmy w naszej szafie, tworząc metodę, za pomocą której powstają nasze kultowe rajstopy.

Jakie są wasze główne odniesienia i skąd czerpiecie inspirację?

Acidalatte czerpiemy inspirację z reżyserów, muzyków, piosenkarzy, pisarzy… twórców wszelkiego rodzaju, wschodzących artystów i tych już znanych, którzy codziennie wypełniają nasze życie. Dla nas to ciągłe poszukiwanie: dać się zainspirować i pozwolić tym, którzy wybierają Acidalatte, dać się z kolei nami inspirować. Chcemy, aby była to szalona twórcza wymiana, poprzez możliwą współpracę, od odzieży modowej po dzieło sztuki, od akcesoriów po ilustrację. Naszym celem jest stworzenie osobistej estetyki opartej na autentycznej komunikacji, w której pokazujesz, kim naprawdę jesteś.

Opiszcie wasz typowy dzień, kiedy poświęcacie się modzie.

Prosty dzień: poświęcamy się niezależnie od siebie swoim zobowiązaniom, idziemy na studia, pracujemy, słuchając muzyki, rysujemy, śmiejemy się i rozmawiamy … Nadchodzi koniec dnia kiedy jesteśmy zmęczone, ale też bardzo zadowolone, z jeszcze większą ilością bodźców i chęci do działania.

Jako projektantki, jak zdefiniowałybyście swoją rolę w społeczeństwie?

Jak dwie dziewczyny o autentycznych osobowościach, które odczuwają potrzebę wyrażenia swojej duszy, marząc o pobudzaniu innych do tego samego.

Jakie jest wasze motto?

Bądź sobą, zawsze <3

Jaka jest najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałyście?

Wciąż się uczyliśmy i powiedziano nam, że aby tworzyć, musimy dowiedzieć się, kim naprawdę jesteśmy. Zapewniamy, że wcale nie było to łatwe, ale kiedy mogłyśmy się wyrazić, w końcu poczułyśmy siebie.

Jakie aspekty branży modowej chciałybyście zmienić?

Nie czujemy się częścią „przemysłu modowego” w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ponieważ nasze ubrania są unikatowymi produktami, wykonanymi wyłącznie ręcznie przez nas. Interpretując Twoje pytanie, jako kreacje wpisane w świat mody, możemy odpowiedzieć, że chciałybyśmy wyeliminować ideę „Kupuję to tylko dlatego, że to jest modne”, dając więcej miejsca idei „Kupuję to, bo tak będzie moje i będzie wyjątkowe ”.

Jaka będzie przyszłość waszej marki?

Małe pragnienie: mieć własną przestrzeń, w której będziemy mogły wystawiać nasze dzieła, dać przestrzeń twórcom wszelkiego rodzaju, z którymi już współpracujemy, a także pozwolić ludziom z zewnątrz wejść do naszego świata i go w pełni poznać.

Website:

https://acidalatte.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/acidalatte/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: