/  Fashion   /  APNEA

APNEA

WYWIAD Z CAROLINĄ, ZAŁOŻYCIELKĄ MARKI APNEA:

Mam na imię Carolina, urodziłam się i wychowałam w mieście w prowincji Mediolan. Zawsze kreatywna i miłośniczka sztuki. Po ukończeniu ekonomii zdecydowałam, że będę podążać zupełnie inną ścieżką niż tą wybraną podczas studiów: przeniosłam się do Florencji, gdzie mieszkałam przez osiem lat i mogłam zanurzyć się w świecie złotnictwa.

Skąd pochodzi Twoja pasja i jak powstała Twoja marka?

Fascynuje mnie tworzenie, transformacja i ewolucja. Uważam, że proces, który prowadzi do narodzin wszystkiego, co zrobiono ręcznie, jest magiczny i poczułam potrzebę zbadania go. Do tego dochodziła ekspresyjna potrzeba, która została skierowana na tworzenie biżuterii. Po kilku doświadczeniach zawodowych w złotnictwie, chęć umieszczenia czegoś bardziej osobistego w wykonanych przeze mnie pracach pozostała silna, w taki sposób powstała Apnea.

Jak zdefiniowałabyś swój styl?

Generalnie nie lubię definiowania siebie i nie sądzę, aby mój styl mógł być wyraźnie określony. Lubię kolory, ale często też totalnie czarne, ekscentryczne dodatki jak te podstawowe. Uwielbiam obszerne sukienki, rozczochrane włosy i bose stopy, zwłaszcza gdy pracuję. Postrzegam styl jako grę, która podąża za emocjami, trochę jak tworzenie biżuterii.

Jak dużo jest twojego osobistego stylu w marce?

Ci, którzy mnie znają, mówią, że w moich pracach jest dużo mnie, na razie widzę tylko jeden aspekt, to pierwsza kolekcja. Marka powstała niedawno, ale na pewno w każdej przyszłej kolekcji zobaczycie inne strony mojej estetyki, zaczęłam ten projekt tylko po to, aby móc ją wyrazić.

PHOTO FROM APNEA

Opowiedz nam o wyborze materiałów i procesie twórczym.

W pierwszej kolekcji użyłam złotego mosiądzu i pereł. Lubię blask i ciepło złota, a perły delikatność, ale zawsze w kontraście z nowoczesnymi kształtami. Proces twórczy jest bardzo osobisty, przebiega dwoma równoległymi ścieżkami: z jednej strony estetyka, z drugiej struktura kolekcji. Moim zdaniem istotne jest, aby biżuteria była oryginalna, ale także wygodna i poręczna, zwracam szczególną uwagę na wielkość, kształt i wagę. Natomiast część estetyczna jest bardziej instynktowna i zawsze poruszana emocjami.

Co cię inspiruje?

Przede wszystkim sztuka i design: inspirują mnie pewne kombinacje kolorów, faktur i materiałów, które współistnieją w tym samym przedmiocie; Bardzo chciałabym móc ponownie zaproponować te kombinacje również w biżuterii, nieco zniekształcając klasyczną wizję. Jestem obserwatorem, dla którego ludzie również bardzo mnie inspirują, często tacy, których nie znam, ale którzy zwracają moją uwagę na szczegół lub sposób działania.

Nad czym w tej chwili pracujesz?

Pracuję nad stałymi elementami i nową kolekcją. Ta ostatnia będzie inna niż pierwsza: chciałabym wprowadzić inne materiały i więcej kolorów. Zobaczycie mnie z innej strony, być może trochę bardziej ironicznej i zabawnej.

Jak ważne jest dla Ciebie „Made in Italy”?

Jest bardzo istotne, wszystko robię sama, z wyjątkiem pewnych etapów produkcji, które koniecznie muszą być przekazane innym rzemieślnikom, fakt polegania na włoskich złotnikach daje mi bezpieczeństwo i większą wartość produktu.

Jak rozwija się rynek biżuterii?

Myślę, że rynek biżuterii otwiera się na bardziej elastyczne produkty, które mają zaspokoić ekonomiczne możliwości większej liczby grup konsumentów. Wysokiej biżuterii, postrzeganej zarówno jako emocjonalny zakup, jak i inwestycja, towarzyszy teraz wyrafinowana biżuteria, która podąża za aktualnymi trendami. Jest coraz więcej miejsca na produkty, które są połączeniem klasycznej biżuterii z designerskimi, nadającymi się do noszenia i kreatywnymi elementami.

Website:

https://apneaofficial.it/

Instagram:

https://www.instagram.com/apnea__official/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: