/  Fashion   /  ARAMÙ

ARAMÙ

ELISA ARAMU OPOWIADA SWOJEJ MARCE:

Nazywam się Elisa Aramu, mam 29 lat i urodziłam się i wychowałam w Biella, mieście położonym w północno-zachodnich Włoszech, znanym z przemysłu tekstylnego. Ukończyłam Wydział Zarządzania na Uniwersytecie w Turynie i po krótkim okresie studiów w Kanadzie przeniosłam się na kilka lat do Paryża, gdzie studiowałam i pracowałam w handlu i marketingu. Teraz jestem z powrotem we Włoszech i poświęcam się mojej marce Aramù.

Skąd bierze się Twoja pasja do mody?

Od zawsze fascynowała mnie moda, a zwłaszcza tkaniny, odkąd byłam mała. W trakcie studiów zdecydowałam się na kurs krawiectwa, który pozwolił mi zrozumieć, jak działa kreacja garnituru i branża modowa / tekstylna. Kierując się tą ciekawością, zdecydowałam się specjalizować w zarządzaniu biznesem modowym, uzyskując tytuł magistra zarządzania modą w Paryżu.

Co cię fascynuje w tym świecie?

Fascynuje mnie kreatywność i poszukiwanie, których wymaga ten świat. Ponadto, mając umysł logiczny i pragmatyczny, lubię poznawać nowości i studiować trendy biznesowe w tym sektorze.

PHOTO BY ARAMÙ

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Myślę, że teren, na którym się wychowałam, wpłynął na moją pracę. Uważam, że odzież wierzchnia to odzież, która najlepiej oddaje piękno i jakość typowych tkanin z Bielli. Ale wierzę również, że moje doświadczenie w Paryżu wywarło istotny wpływ na styl i wartości.

Jak zdefiniowałabyś swoją markę w trzech słowach?

Międzynarodowa,

Kobieca,

Odważna.

PHOTO BY ARAMÙ

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Moim celem jest stworzenie czegoś, co doceni publiczność, do której zwracam się. Zaczynam więc myśleć o moich potencjalnych klientach: lubię móc zaskakiwać ich oryginalnymi ubraniami i tkaninami, oferując im coś nowego, co można nosić na każdą okazję.

A co cię inspiruje?

Moim głównym źródłem inspiracji są podróże, sztuka, architektura i tradycje danego miejsca. Właściwie każda kreacja Aramù nosi nazwę miasta, które najlepiej wyraża emocje i doznania, które wzbudza we mnie tkanina.

Jak dużo jest twojego osobistego stylu w marce?

Bardzo dużo. Uważam, że nie jest możliwe stworzenie produktu, którego nie mógłby nosić projektant, który go zaprojektował. Mój styl jest głównie minimalistyczny i swobodny, wzbogacony o oryginalne i vintage elementy.

Jak poradziłaś sobie z lockdownem?

To był bardzo skomplikowany okres, ponieważ musieliśmy zmienić niektóre zaplanowane przez nas wydarzenia; ale jednocześnie dało mi możliwość zbadania rynku modowego, określenia strategii marki. Poczułam się zainspirowana i pobudzona chęcią stworzenia kolekcji, która byłaby piękna i ponadczasowa… dlatego stworzyłam Modern Voyage, tę jesienno-zimową kolekcję.

Jak ważne jest dla Ciebie Made in Italy i krawiectwo?

Dużo. Będą to moje początki, ale uważam, że coraz bardziej konieczne jest docenianie i poszukiwanie wysokiej jakości, szytych na miarę produktów, które reprezentują prawdziwe włoskie produkty. Rzemiosło, które istnieje we Włoszech, należy zachować i pielęgnować.

Jaka będzie przyszłość Twojej marki?

Mam nadzieję, że będę mogła dalej projektować nowe marynarki, które sprawią, że kobiety, które je noszą „podróżowały” i inspirowały je, sprawiały, że poczułyby się piękne i dumne z siebie. Obecnie uruchomiliśmy limitowaną kolekcję ekskluzywnej i wyrafinowanej odzieży, wykonanej ze szlachetnych tkanin z zasobów znanych tkaczy z Bielli … trochę nowości do odkrycia 🙂

PHOTO BY ARAMÙ

Website:

https://aramuitaly.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/aramuitaly/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: