/  Fashion   /  AROMA 30

AROMA 30

Michela Fasanella opowiada o swojej marce:

Jak narodziła się Twoja pasja do mody?

Nie mam pojęcia! Byłam bardzo młoda, kiedy zaczęłam projektować ubrania, chyba miałam dwa lub trzy lata, a nikt w mojej rodzinie nie interesował się modą, więc pozostaje to tajemnicą.

Trzy słowa opisujące Twoje kreacje.

Na dzień dzisiejszy powiedziałabym kobiece, ekologiczne i ponadczasowe.

Image from Aroma 30

Jak definiujesz estetykę Twoich kreacji?

Jest dla mnie niezwykle istotne, aby moje ubrania nie były do „datowania”. Lubię myśleć o tym, że osoba, która je nosi będzie w stanie je używać przez długi czas, bez obawiania się tego, że mogłyby wyjść z mody. Dlatego inspiruję się niektórymi klasycznymi kanonami estetycznymi, ale oczywiście uwielbiam eksperymentować z nowymi rzeczami.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Z wielu rzeczy, naprawdę ze wszystkiego, co mnie otacza. Przyciąga mnie natura, nie tylko rośliny i kwiaty, ale także kamienie, gwiazdy, rytmy. Lubię archetypy, ikony, ale też wszystko to, co codzienne i nowatorskie.

Photo by Flavia Daniele

Twoja ikona stylu?

Nie mam jednej w szczególności. Czuję się otoczona przez kobiety, które wiedzą, w jaki sposób przekazać coś silnego poprzez styl i osobowość, niemożliwe jest aby wybrać z nich tylko jedną. Z pewnością wolę kobiety poruszające się w codzienności niż aktorki czy muzy, których styl często studiują profesjonaliści.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Umiejętność nadawania kształtu czemuś niewyczuwalnemu, zaczyna się to od zewnętrznych bodźców, a następnie porusza się do wnętrza. Śledzenie powiązań między różnymi epokami i przekazami poprzez estetykę, bawienie się nimi.

Image from Aroma 30

Jakie przesłanie niosą Twoje kreacje? Jaką historię chcesz opowiedzieć Twoimi ubraniami?

Moje ubrania nie chcą nieść przesłań: są słowami, są środkami do konstruowania dyskursu, ale własnego dyskursu. Moim zadaniem jest wykreowanie za pomocą ubrań tego, czego dostrzegam wokół siebie jako pięknie, ale gdy trafią w ręce kobiety, która je będzie nosić, ich przesłanie nie należy już do mnie, mają własne życie i mówią językiem kobiety, która je wybrała.

Jak widzisz swoją przyszłość?

Może 10 lat temu odpowiedziałabym Ci – projektami. Dziś uśmiecham się na myśl o „decydowaniu” o swojej przyszłości. Nie da się. Wije się sama, dzień po dniu, równie dobrze możemy usiąść wygodnie i patrzeć dokąd zmierza. Zauważyłam, że bez naszego upartego przewodnictwa, obiera o wiele ciekawsze ścieżki.

Instagram:

https://www.instagram.com/aroma30/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: