/  Fashion   /  Auór

Auór

WYWIAD Z CLAIRE DE LUCA I KRISTEN LINDESAY:

Jak zrodziła się wasza pasja do mody?

Nasza pasja do mody jest wrodzonym zainteresowaniem, które tkwi w nas od dzieciństwa. Kristen ubierała siebie i swojego brata od samego początku, a ja odkąd byłam małą dziewczynką, zawsze interesowałam się uczuciem i fakturą tkanin. Zdecydowanie jest to coś, co po prostu nas połączyło. To niewypowiedziane słowo, wspólna miłość lub kod jako taki, który jako duet dzielimy w wyjątkowy sposób. Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie, stylizację czy reżyserię artystyczną dla auór, to właśnie kochamy i robimy najlepiej w naturalny sposób.

Jak zaczęła się wasza przygoda z projektowaniem okularów?

Kristen i ja pracowałyśmy razem w branży tekstylnej przez kilka lat, zanim stworzyłyśmy auór. Obie zaczęłyśmy naszą przygodę w Art School w Sydney w Australii, która była kreatywną podstawą, która umożliwiła nam przejście do projektowania i myślenia projektowego. Dla nas okulary były czymś naturalnym, ponieważ to coś, co obie kochałyśmy, zbierałyśmy i chciałyśmy nosić. Ostatecznie projektujemy dla nas okulary i mamy szczęście, że nasza wizja przekłada się na wiele innych kobiet na całym świecie. Nic nie uszczęśliwia nas tak, jak widok pewnej siebie kobiety auór.

PALOMA SKY – Photography | Alex Lindesay

Jak wygląda proces projektowania kolekcji?

Zaczynamy od własnych badań historycznych, obserwacji i kreatywnych praktyk, aby konceptualizować nasze projekty. Nasza wizja jest bardzo związana z uhonorowaniem przeszłości i prowokowaniem przyszłości. Po utworzeniu naszych projektów są one wysyłane do naszego zespołu produkcyjnego we Włoszech, który dostarcza zmodyfikowane rysunki, które przeglądamy, poprawiamy i udoskonalamy. Następnie dom produkcyjny wykonuje prototyp, który testujemy pod kątem dopasowania, rozmiaru, kształtu i proporcji w ramach szeroko zakrojonych testów. Następnie pobieramy próbki kolorów z naszymi zaktualizowanymi projektami przed sprawdzeniem zamówień i kontrolą jakości.

Proces tworzenia okularów auór jest bardzo czasochłonny i pracochłonny. Octan najpierw przybywa z Mazzucchelli do naszego domu produkcyjnego. Następnie jest cięty, piłowany, szlifowany, bębnowany, składany i polerowany tradycyjnym ręcznym procesem wytwarzania. Od początku do końca jest łącznie 70 kroków, a wykonanie jednej pary oprawek może zająć od 5 do 15 dni.

Gdybyście mogły użyć 3 słów do opisania swojej marki, jakie by to były?

Miękka, klasyczna, wyrafinowana.

PALOMA TORT– Photography | Alex Lindesay

Jaka była inspiracja za stylami projektów?

W tak trudnych czasach nasza najnowsza kolekcja SS20 czerpie inspiracje z naszej tęsknoty za łącznością, naszego bliskiego związku z naturą oraz pragnienia uzdrowienia i odbicia świata.

Rosetta – co oznacza „mała róża”, jest pochodzenia włoskiego. Jest łagodnym podejściem do ostrych, drobnych projektów okularów w kształcie kocich oczu z lat pięćdziesiątych. Dzięki nieekstrawaganckiej osobowości, Rosetta pozostawia niezatarte wrażenie lekkiego letniego szyku. Dostępna w pięciu naturalnych kolorach: Granite, Tort, Tort Green, Tea and Walnut.

Paloma – Powrót klasycznej oprawki z lat 90. Paloma to nasz hołd dla cenionej europejskiej nazwy oznaczającej „gołąb” lub „pokój”, pozytywny obiektyw, na który wszyscy mogliśmy sobie pozwolić, aby spojrzeć na świat teraz. Dostępne w czterech nowych kolorach: Forest, Negroni, Sky i Tort Blue.

Jak i gdzie pozyskujecie materiały?

Jest dla nas ważne, aby materiały, których używamy do produkcji naszych okularów, nie musiały podróżować daleko. Do produkcji oprawek używamy włoskiego octanu Mazzucchelli, który jest rodzinną firmą działającą od 1849 roku. Octan celulozy Mazzucchelli pochodzi z bawełny i pulpy drzewnej, co czyni go znacznie bardziej etycznym wyborem materiału.

Nasze soczewki są produkowane przez włoską firmę Divel Italia, która jest bardzo blisko naszego zakładu produkcyjnego we Włoszech. Divel Italia jest również niezależną organizacją, założoną w połowie XX wieku i głównymi światowymi graczami w sektorze okularów wysokiej klasy. Soczewki Auór wykonane są z technicznego tworzywa o nazwie CR39, które jest najczęściej używanym tworzywem sztucznym soczewek na rynku ze względu na jego odporność na pękanie, wyraźne widzenie i niezawodność.

Nanośniki są wykonane z mocnego cienkiego drutu, który jest włożony w długość acetatu. Daje to oprawie ogromną stabilność, która pozwala również na dopasowanie nanośników przez optometrystę, aby zapewnić najwyższy komfort.

Zawiasy w naszych okularach to jedyny element wykonany poza Włochami. Są wykonane w Niemczech z funkcją potrójnej lufy zapewniającej stabilność. Decyzja o zastosowaniu niemieckich zawiasów została podjęta ze względu na jakość, ponieważ zawias z potrójną lufą nie był dostępny we Włoszech i pozwala na znacznie mocniejszą ogólną oprawę.

Okulary przeciwsłoneczne Auór są certyfikowane w 100% ręcznie wykonane we Włoszech. Aby uzyskać ten certyfikat, duży procent materiałów używanych do produkcji naszych okularów musi pochodzić z Włoch. Rzemiosło i montaż muszą również spełniać włoskie normy bezpieczeństwa pracy i płac. Ta akredytacja gwarantuje, że nasze okulary są wykonane przy użyciu najwyższej jakości ręcznie robionych technik i standardów, które zapewniają, że przetrwają próbę czasu.

ROSETTA WALNUT – Photography | Alex Lindesay

Jak widzicie przyszłość waszej marki?

Niedawno właśnie rozszerzyliśmy Auór z Australii do Nowej Zelandii i Londynu. Dlatego nie możemy się doczekać budowania naszej marki w nowych krajach i skupienia się na globalnym zasięgu. Chcemy, aby nasza marka zawsze twardo stąpała po ziemi. Dla nas oznacza to pozostanie wiernym naszej społeczności, dalsze produkowanie etycznych okularów oraz wykorzystywanie naszej marki i mody jako narzędzia do poruszania ważnych problemów. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy wspierać nasze niezależne marki modowe, społeczność slow fashion i środowisko na całym świecie.

Website:

https://auor.co/

Instagram:

https://www.instagram.com/auor_co/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: