/  Fashion   /  BENEDETTA BOROLI

BENEDETTA BOROLI


Nazywam się Benedetta Boroli, urodziłam się w Novarze, mimo że od kilku lat mieszkam w Mediolanie. W 2016 roku wprowadziłam na rynek moją markę z linią eleganckich butów, które zwracają szczególną uwagę na badanie typowych linii i materiałów Made in Italy. Drogocenne materiały zmieszane z technicznymi to detale, które najlepiej prezentują moje kolekcje.

BENEDETTA BOROLI

Kiedy zrodziła się Twoja pasja do butów?


Moja pasja do butów zrodziła się od kiedy byłam mała, w liceum uwielbiałam projektować buty, a moją inspiracją była zawsze „nieskończona” kolekcja butów mojej babci, w tym model „Mouse” Marca Jacobsa. Od razu się w nim zakochałam. Z tego powodu po kilku doświadczeniach zawodowych w zupełnie innych dziedzinach, zdecydowałam się podążać za swoją pasją i zaczęłam tworzyć swoją markę.

Jakie są Twoje źródła inspiracji? Twoja muza?


Czerpię inspirację ze wszystkiego co jest wokół mnie, obserwując wszystko szczegółowo; z pewnością więc mieszkając w mieście takim jak Mediolan, w którym porywają nas ciągłe emocje, bardzo łatwo jest znaleźć inspirację. Design i dynamizm tego nieustannie ewoluującego miasta, z mieszanką nowoczesnych budynków, takich jak City Life i domy z epoki, w połączeniu z moją pasją do mody z pewnością przyczyniły się do powstania mojego obuwia, a zwłaszcza moich kultowych butów: Sforza i Cadorna, które w rzeczywistości w pełni reprezentują mieszankę innowacyjności, techniki i elegancji.

IMAGE BY BENEDETTA BOROLI – THE ASHLEY GENEPY SHOES

3 przymiotniki określające Twoje kreacje


Wytrwałe, wyrafinowane i awangardowe.

Jaką historię chcesz opowiedzieć swoimi kreacjami?


Moje modele inspirują się dynamiczną kobietą, która uwielbia nosić buty o eleganckim i wyrafinowanym designie, nie zaniedbując przy tym komfortu. To właśnie do tego typu klientów inspiruję się do tworzenia moich kolekcji i do których kierowana jest moja marka. Na przykład moje kultowe modele w pełni szanują moje pragnienie, którym jest dynamika, innowacyjność i styl, któremu towarzyszy wygoda. Kto powiedział, że nie możesz jednocześnie czuć się elegancko, wygodnie i stylowo? Właśnie to chciałabym przekazać poprzez moje kreacje. Szczególną uwagę zwracam na innowacyjny koturn o geometrycznym designie, znajdujący się w kolekcji SS20, a teraz obecny w FW20, także w wersji 90MM. Zostało wybrane tak, aby zapewnić wygodę i codzienną praktyczność, a mały obcas nadaje butowi nowoczesny akcent i nowy wygląd w nowoczesnym tonie. Wszystkie moje linie butów mają awangardowy projekt, materiały i kolory, które odzwierciedlają moje dwie dusze: połączenie klasycznego wyrafinowania i wyrafinowanej innowacyjności.

IMAGE BY BENEDETTA BOROLI – THE CADORNA PEONIA SHOES

Model, który preferujesz.


W nowej kolekcji AW20 pomyślałam o butach i botkach w krokodyli wzór. Kolekcja botków jest dostępna w dwóch wariantach wysokości obcasa, w wersji na koturnie 65MM, a także w wersji z wyższą wersją 90MM, w zamian z botkami na koturnie 65MM.

Gdzie produkujesz swoje kreacje?


Po kilku doświadczeniach z różnymi włoskimi okręgami obuwniczymi zdecydowałam się produkować swoje kolekcje w Marche.

IMAGE BY BENEDETTA BOROLI – THE OLGA GENEPY SHOES

Nowe projekty lub pomysły, nad którymi pracujesz?


Pomysłów nie brakuje i pracuję nad kilkoma innowacyjnymi projektami, które mam nadzieję wkrótce zrealizować, ale z pewnością bardzo bliska mi jest koncepcja zrównoważonego rozwoju. Tak naprawdę od sezonu SS20 stworzyłam nowe opakowanie dla moich produktów; co do reszty jest wiele innowacyjnych projektów, nad którymi pracuję i które mam nadzieję wkrótce zakończyć.

Website:

https://www.benedettaboroli.com/en

Instagram:

https://www.instagram.com/benedettaboroli_official/?hl=it

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: