/  Fashion   /  BLONDIE

BLONDIE

WYWIAD Z GIULIĄ, ZAŁOŻYCIELKĄ I PROJEKTANTKĄ BLONDIE:

Jak i kiedy zaczęłaś interesować się modą? Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z modą i chęcią tworzenia?

W rzeczywistości zawsze myślałam o swojej firmie jako o biznesie projektowym. Posiadam dyplom architekta wnętrz, a moje doświadczenie na studiach architektonicznych wyostrzyło moje umiejętności projektowe. Projektowanie obiektu projektowego jest praktycznie tym samym, co projektowanie kostiumu kąpielowego: robisz badania, masz pomysł, dostosowujesz go do siebie dzięki swojej estetycznej i funkcjonalnej wizji, a następnie tworzysz prototyp, naprawiasz go, upiększasz i voila! Moje pierwsze wspomnienie związane z modą wiąże się zatem z dizajnem, targami meblowymi, biennale w Wenecji, moda, sztuka, design, architektura przeplatają się, aby dać głos temu, co mamy w środku. Zrozumiałam, że ten świat jest częścią mnie, bo ożywia moje światło, z tym wiąże się chęć tworzenia, nie pamiętam dokładnie kiedy, ale wiem, że Blondie pomogła mi zrozumieć, że to właśnie chciałam robić.

Jak narodziła się Twoja marka Blondie?

Mieszkam w pięknym mieście z widokiem na Morze Adriatyckie. Plaża, morze, aperitif o zachodzie słońca zawsze były częścią mojego lata. Zaczynałam jako hobby, kupując tkaniny Lycra i projektując modele razem ze znaną mi projektantką, a potem pokazałam je moim znajomym, moim pierwszym klientom, którzy bardzo je polubili i przekonali mnie do pójścia tą drogą.

GIULIA, DESIGNER AND OWNER OF THE BRAND

Co sprawia, że ubrania Blondie są natychmiast rozpoznawalne?

Uważam, że jest to poszukiwanie możliwości wstawienia czegoś szczególnego, a jednocześnie eleganckiego i prostego w projekt kostiumu. Dopasowanie to kolejny punkt, który wyróżnia Blondie.

Jak opisałabyś estetykę swojej marki?

Minimalistyczna, wyrafinowana i elegancka.

Jaki był pierwszy zaprojektowany przez Ciebie model?

Pamiętam moją pierwszą kolekcję, kiedy Blondie jeszcze nie była Blondie, zaprojektowałam 3 modele o nazwach Drew, Scarlett i Anne. Jeden był z wysokim dekoltem i regulowanymi ramiączkami i halką ze sznurowadłami, materiał, który znalazłam, był w paski, naprzemiennie czarną linię z przezroczystą, jako podszewka użyłam lycry w kolorze cielistym, aby nie odsłaniała skóry, ale umożliwiałaby przejrzystość.

Których projektantów podziwiasz najbardziej?

Mara Hoffman była niewątpliwie moją pierwszą miłością, zarówno ze względu na jej kolorowe i pełne wyobraźni kolekcje, jak i jako kobietę. Sunnei, Gimaguas i Paloma Wool, marki, które śledzę i które mnie teraz inspirują.

Kiedy pracujesz nad nową kolekcją, od czego zaczynasz?

Często zaczynam od wyszukiwania, na instagramie oprócz wszystkiego, co mnie inspiruje, kolorów, wzorów, modeli. Innym razem zaczynam od swoich pomysłów, takich, które przychodzą do mnie, kiedy się rozglądam, kiedy jestem na plaży, kiedy podróżuję.

Jakie są Twoje główne odniesienia i skąd czerpiesz inspirację?

Kolekcja „Kosmos”, którą zaprojektowałam na ten rok, została zainspirowana, jak żadna inna kolekcja, poczuciem przynależności do naszej ziemi, jako wspólnoty, jako obywateli świata. Czerpię też inspirację z tego, co chcę powiedzieć, co chcę przekazać. Uważam, że przedmiot może nabrać wartości, jeśli jest zaprojektowany z sumieniem etycznym.

Jakie aspekty branży modowej chciałabyś zmienić?

Nadmierną i szybką produkcję, ponieważ istnieje coraz bardziej nieustanny popyt. Bardziej niż zmienianie branży modowej, chciałabym, żebyśmy się zmienili. Ten system nie jest już w stanie utrzymać naszego życia w zdrowy i przyjazny dla zasobów sposób, ponieważ wymagamy zbyt wiele. Ponieważ nie jesteśmy już przyzwyczajeni do poświęceń lub rezygnacji z czegoś. Musimy być zmianą i dostosować się do przyszłości, w przeciwnym razie ulegniemy.

Jaka będzie przyszłość Twojej marki?

Z pewnością dążymy do rozwoju, jako marka i jako klienci, pozostając zawsze zgodnymi z naszymi zasadami. Będziemy nadal używać tkanin pochodzących z recyklingu, aby produkować w sposób rzemieślniczy i komunikować świat, w którym chcemy żyć szczęśliwie. Ta ostatnia mogłaby być utopią… ale kto wie!

Website:

https://blondiewithlove.it/shop/

Instagram:

https://www.instagram.com/_blondiewithlove/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: