/  Fashion   /  CAFTANII

CAFTANII

Ginevra i Ludovica opowiadają o swojej marce:

Jak narodziła się wasza pasja do mody?

Pasję do mody odziedziczyłyśmy po naszej mamie, która zawsze była fanką największych marek mody, takich jak Yves Saint Laurent. Od najmłodszych lat bawiłyśmy się w kreowanie spódnic i sukieneczek z bibuły, aż pewnego dnia postanowiłyśmy, że wykonamy je już nie tylko dla zabawy. Urodziłyśmy się we Florencji i na pewno był to dla nas kluczowy element, który nieświadomie uczy Cię piękna, szczegółów, kunsztu. Jest to wieczne dziedzictwo.

Trzy słowa opisujące wasze kreacje.

Nasze motto od pierwszego dnia to: ponadczasowe, urocze, kobiece.

Image from Caftanii

Jak definiujecie estetykę waszych kreacji?

Swobodna, casual. Ważne jest, aby kobieta nosząca Caftanii czuła się w pełni komfortowo. Nasze kolekcje są przede wszystkim zaprojektowane tak, aby uwydatnić każdy rodzaj sylwetki w delikatny i swobodny sposób.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Tkaniny to pierwszy element, który do nas przemawia. To od nich w bardzo naturalny sposób rodzi się cały proces. Projektując kolekcję na lato wybieramy zawsze naturalne barwy, takie jak biel czy ecru, natomiast na jesień/ zimę preferujemy zielenie, brązy i beże.

Image from Caftanii

Wasza ikona stylu?

Ludovica: każda kobieta, której udało się coś osiągnąć w życiu. Przede wszystkim Gabrielle Chanel i Miuccia Prada. Na dzień dzisiejszy powiedziałabym Charlotte Casiraghi: elegancka, dyskretna, czarująca.

Ginevra: Moja mama. Istotna i wyrafinowana.

Co najbardziej lubicie w swojej pracy?

Silną energię, za każdym razem, gdy projektujemy jakieś nowe ubranie, gdy pracujemy nad nową kolekcją. To niczym sen na jawie.

Jakie przesłanie niosą wasze kreacje? Jaką historię pragniecie opowiedzieć swoimi ubraniami?

Staramy się nadać ubraniom pewną wartość. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby przetrwały w czasie, aby zawsze Ci towarzyszyły, aby były czymś uniwersalnym do włożenia do każdej walizki. Staramy się nadać sukience ludzki wymiar. Zakup nie może zostać sprowadzony do samej konsumpcji, a raczej do zainwestowania w ubranie, które pozostanie z Tobą na zawsze. Biały lniany kaftan to właśnie to ubranie, które na zawsze z Tobą zostanie.

Jak widzicie swoją przyszłość?

Mamy nadzieję, że nasza filozofia będzie coraz lepiej rozumiana i oczywiście mamy nadzieję, że nasz projekt będzie przynosić coraz piękniejsze niespodzianki!

Instagram:

https://www.instagram.com/caftaniifirenze/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: