/  Fashion   /  EXTRAIT D’ATELIER

EXTRAIT D’ATELIER

WYWIAD Z CHIARĄ RONZANI:

Jestem osobą ciekawą życia, przedsiębiorcą z natury, osobą kreatywną i romantyczną. Uwielbiam eksperymentować, natura jest tym, co inspiruje mnie najbardziej i wypełnia moje oczy i serce. Od dziecka pobudzano mnie do sztuki, podróżowania, odkrywania kultur i krajów. Podziwiam tych, którzy mają pasję i robią z niej swoje życie, podczas gdy ja przeskakuję po różnych doświadczeniach, ponieważ chcę od razu odkrywać inne.

Przez wiele lat pracowałam w branży modowej, co doprowadziło mnie do zamieszkania w Paryżu, a następnie w Brukseli. Mieszkanie za granicą było jednak chęcią odkąd miałam 11 lat, kiedy po raz pierwszy pojechałam do Paryża, a potem do Londynu. Miasta, które pokochałam od razu i do których obiecałam sobie, że wrócę, by tam zamieszkać. W wieku dwudziestu lat wyjechałam na studia do Londynu, potem do Niemiec, by wrócić do Włoch, a później wyjechać do pracy w krajach francuskojęzycznych.

W 2008 roku poznałam POL, mojego partnera, a w 2011 roku urodziła się nasza córka Agatha, dwie daty, które naznaczają moje życie, zmiana napędzana miłością, która prowadziła mnie do nowych doświadczeń, które wywróciły do góry nogami moje życie. Od dyrektora biznesowego do dyrektora kreatywnego start-upu.

Skąd bierze się Twoja pasja do perfum?

Zawsze kochałam perfumy, zwłaszcza w latach 80. stały się czymś więcej niż tylko ubraniem, stały się silną tożsamością, z którą mogłam się zintegrować. To była era paninari we Włoszech, byłam w liceum, look składał się z Timberland, Monclear, dżinsy Armani, bluzę Best Company i perfumy, mnóstwo perfum, takich jak Loulou, Angel, Giorgio Beverly Hills, Poison … To były zapachy, które nosiłam w tych latach. Potem w 2000 roku zaczęła się rozwijać „nisza”, podróżując po świecie poznałam Diptyque i Comme de Garçon, uwielbiałam orientalne nuty, poszukiwanie surowców, konkretnych bukietów, nieoczywistych lub już wyczuwalnych.

Jak powstała Twoja marka?

Fascynują mnie ci, którzy poświęcają swoje życie pasji, którzy poświęcają czas na to, co kochają. Przede wszystkim fascynuje mnie artysta, rzemieślnik, Mistrz, który tworzy wspaniałe dzieła, które otwierają serce, które pozostają w czasie. W świecie produkcji seryjnej rodzi się we mnie chęć podzielenia się ważnym przesłaniem. Przesłanie bogate w wartości związane z ludzką ekspresją, jej kreatywnością, zwolnieniem, robieniem mniej, ale robieniem tego dobrze, tworzeniem czegoś, co ma sens, a także jest prostym przedmiotem, czymś, co ma wspólną misję.

W 2014 roku, rok po powrocie z Belgii, spotkałam perfumiarza i bliżej poznałam świat perfumiarstwa odwiedzając jego atelier. W kwietniu 2014 roku, wracając do domu, zdałam sobie sprawę, że perfumy pomogą mi wyrazić swoje myśli, szerzyć moją misję. Dlatego w 2015 roku zdecydowałam się założyć EXTRAIT D’ATELIER, podróż zapachową, której celem jest przybliżenie ludziom rzemiosła, noszenie esencji savoir-faire.

Jak zdefiniowałabyś swoje perfumy w trzech słowach?

Prawdziwe, wyjątkowe, ważne.

Jak powstają perfumy EXTRAIT D’ATELIER?

Powstają w atelier. Każdy zapach pochodzi z prawdziwej przestrzeni, w której mistrz dostosowuje materiał. Perfumiarzowi nie wolno tworzyć w oparciu o swój pomysł na Atelier, ale ma tłumaczyć Atelier. Dla mnie ważna jest umiejętność opowiadania historii, ponieważ użyte nuty węchowe pomagają zobaczyć, co robi Mistrz podczas pracy w swojej alchemicznej przestrzeni.

Przestrzeń ciszy, hałasu, zapachów, światła, ludzi, pracy. Dzisiejsza kolekcja oferuje 5 wód perfumowanych, które opowiadają 5 różnych mistrzów: Maître Couturier, Maître Chaussuer, Maître Joaillier, Maître Céramiste, Maître Jardinier.

A co cię inspiruje?

Przestrzeń, jej interakcja z człowiekiem, rzeczy i wiele więcej, co budzi w tych, którzy doświadczają ostatecznego dzieła, czy to sukienka, rzeźba, para pięknych butów, imperialny labirynt, pierścionek z brylantem.

Czy masz swój ulubiony zapach EXTRAIT D’ATELIER?

Osobiście używam Maître Couturier Parfum, the Tailor. Elegancki i ponadczasowy zapach. Wyrafinowany, ale zdecydowany bez bycia uciążliwym.

Czego nauczyła cię pandemia? Jak podszedłaś do lockdownu na poziomie kreatywnym?

Pandemia z pewnością nie jest łatwym okresem dla ludzkości. Ryzykujemy nasze życie i wiele innych rzeczy, na które ten wirus wpływa na co dzień. Jednocześnie jest to dla mnie moment pięknego wyzwania, w którym człowiek swoją kreatywnością i geniuszem może przepisać na nowo część procesów, naszego sposobu życia na świecie. Odkąd jest, jeszcze bardziej wierzę w misję EXTRAIT D’ATELIER, która nie jest tylko perfumami, ale prawdziwym narzędziem do głębszego myślenia, zwrócenia uwagi z powrotem na kreatywność, interakcję, geniusz , romans, pasja, którą może mieć tylko mężczyzna. Mam w sobie dużo pozytywnej energii, ponieważ ruch Chaosu daje więcej składników do stworzenia czegoś jeszcze większego i mocniejszego. Wszyscy wyciągniemy naukę z tej pandemii, ale przede wszystkim zrozumiemy, jak nasza kreatywność zawsze nas wyzwoli, ponieważ jesteśmy otwarci na zmiany, na innowacje.

PHOTO FROM EXTRAIT D’ATELIER | Maître Couturier Parfum

Website:

https://www.extraitdatelier.com/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: