/  Fashion   /  FEDERICA TOSI

FEDERICA TOSI

Federica Tosi opowiada o swojej marce:

Jak powstała Twoja marka?

Rok 2016 był dla mojej marki punktem zwrotnym. Do tamtej pory istniał tylko projekt biżuterii, ale właśnie wtedy zdałam sobie sprawę, że mogę i chcę zrobić jeszcze więcej. Po biżuterii, poprzez współpracę z firmą produkcyjną, założyłam również linię odzieży. To międzynarodowy projekt, który w połączeniu z biżuterią już dystrybuowaną na rynkach zagranicznych, ubiera kobietę o silnej osobowości i dbającą o współczesny styl. W ten sposób powstała marka Federica Tosi.

Jak definiujesz estetykę Twoich kolekcji?

Jest to współczesna estetyka, dbająca o dopracowane detale i jakość surowców, charakteryzująca się szczególnymi cięciami i niespodziewanymi objętościami. Feeling jest miejski, nowoczesny, elegancki i zmysłowy.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Inspiruje mnie wszystko to, co mnie otacza, estetyka współczesności. Może mnie inspirować kobieta napotkana na ulicy, jakiś wyjątkowy element architektury, kolor, który widzę podczas spaceru.

Opowiedz nam o procesie twórczym Twojej najnowszej kolekcji.

Najnowsza kolekcja SS21 została przygotowana podczas lockdownu. Musiałam zmienić sposób pracy, przede wszystkim pracując zdalnie z moim zespołem. Ten historyczny moment zachęcił mnie również do skoncentrowania kolekcji i nadania jej wartości. Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona z efektów!

Który element kolekcji najlepiej oddaje Twoją wizję marki?

Jest ich więcej niż jeden, a mianowicie passe-partout, które nadają się na każdą okazję dnia, te, które składają się na DNA mojej marki i na których będę się coraz bardziej koncentrować w ramach moich kolekcji – od bluzki koszulowej po bluzki z poduszkami na ramionach, od swetrów z wyjątkowymi rękawami po dopasowane marynarki.

Jakie przesłanie niosą Twoje kreacje? Jaką historię chcesz opowiedzieć Twoją biżuterią i ubraniami?

Chcę rozmawiać i opowiadać o współczesnej kobiecie, która przeżywa wiele żyć, ma wiele zobowiązań i wiele ról w ciągu dnia. Dynamiczna kobieta, która poszukuje stylu i elegancji, ale także odpowiedniego ubioru, która kocha swoją pracę, oraz ma czas wolny dla siebie i swoich pasji. Przede wszystkim wytrwała kobieta, która nie poddaje się w obliczu żadnej przeszkody i żadnego wyzwania.

Jak widzisz swoją przyszłość?

Widzę się zawsze tak aktywną i zajętą jak dzisiaj, a może nawet bardziej. Moim marzeniem i codzienną misją jest stworzenie rozpoznawalnej i trwałej marki, opartej na solidnych i konkretnych wartościach i może, kto wie, za 10 lat dołączy do mnie młodszy zespół, może moje dorastające córki mogłyby dołączyć do firmy ze mną.

Image from Federica Tosi

Instagram:

https://www.instagram.com/federicatosi/

Website:

https://www.federicatosi.it/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: