/  Fashion   /  GALA ROTELLI

GALA ROTELLI

Gala Rotelli opowiada o swojej marce:

Jak powstała Twoja marka biżuterii i akcesoriów?

Zawsze uwielbiałam rysować i opowiadać poprzez moje rysunki krótkie historie, sny i emocje. Te historie stały się następnie trójwymiarowymi przedmiotami.

Czy mogłabyś nam wyjaśnić swój projekt i czym jest „Poetic Design”?


Podstawowym założeniem jest to, że poezja, opowieść, sen lub emocja może stać się również formą. Mój projekt ma na celu wzmocnienie jednostki, wzmocnienie tożsamości osoby poprzez podkreślenie jej wyjątkowości i kruchości piękna. Szczegóły, które czynią Cię wyjątkowym. Narzędzia, których używam do tej pracy, to slow design, czyli świadomy design, wykonany we Włoszech, bez nadprodukcji i ze szczególnym uwzględnieniem powiązań z rzemieślniczymi producentami, ale to także detale, które opowiadają historie i stają się symbolami.

Gala Rotelli photographed by Filippo Cavalli


Jak definiujesz estetykę Twoich kreacji?

Uważam, że są to ponadczasowe przedmioty związane z tradycyjną produkcją, ale mające pewne współczesne cechy. Mam nadzieję, że mogą mieć łagodną estetykę, która przypomni ten moment, kiedy wieczorem zamykasz okna i zdajesz sobie sprawę, że księżyc świeci, rozjaśnia wszystko i zostajesz bez słów.


Co Cię inspiruje w życiu?


Z pewnością sztuka, design i architektura, które studiowałam, ale także kobiety z przeszłości i teraźniejszości – Fernanda Pivano, Cini Boeri, India Mahdavi. Inspirują mnie bardzo również dzieci swoim bezpośrednim, tak niezwykłym i szczerym punktem widzenia.

Photo by Greta Casagrande


Opowiedz nam o procesie twórczym Twojej najnowszej kolekcji.


Proces jest zawsze taki sam: myślę o tym, co chcę powiedzieć i zamieniam to w szkic, który następnie staje się renderem, który omawiam z wykwalifikowanym rzemieślnikiem tego materiału (pracując z różnymi materiałami mam różnych współpracowników). W tym przypadku tematem, który szczególnie mnie w tej chwili interesuje, jest DNA, które sprawia, że ​​każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jego kształt podsumowałam do minimum, aby stworzyć kolczyki, które byłyby kółkami ze współczesnym akcentem.


Który element biżuterii w kolekcji najlepiej oddaje Twoją wizję marki?

Myślę, że kolekcja Dna dobrze mnie reprezentuje: ma słodycz naturalnych kształtów, ale geometryczne i obrobione tekstury.

Photo by Greta Casagrande


Co sprawia, że ​​biżuteria jest niezwykła?


Wydaje mi się, że symbol, który można jej przypisać, wartość emocjonalna.


Co najbardziej lubisz w swojej pracy?


Niewątpliwie komponent kreatywny i produktywny, moment, w którym rysuję pomysł, a następnie widzę go zrealizowanego, ale jedną rzeczą, którą kocham, jest również możliwość interpretowania tożsamości innej marki poprzez moje przedmioty, tak jak zrobiłam dla Acqua di Parma w zeszłym roku.

Czym jest dla Ciebie projektowanie?


Umiejętność łączenia kreatywności z praktycznością, etyki i estetyki, narracji i formy.

Photo by Greta Casagrande

Jakie przesłanie niosą Twoje kreacje? Jaką historię chcesz opowiedzieć Twoją biżuterią?


Historia wyjątkowości: każdy musi być dumny ze swojej tożsamości i zacząć od tego, by się wzmocnić, ale także jest to opowieść o poezji i pięknie.


Jak widzisz Twoją przyszłość?


Wiesz, dobrze wyrażam się poprzez biżuterię, ponieważ jest to mikroświat: są to miniatury, w których możesz nadać kształt myślom. Jednocześnie coraz częściej odczuwam chęć i potrzebę wypowiadania się różnymi materiałami, takimi jak szkło, ceramika, papier, nie tylko tworząc przedmioty, ale także realne projekty i instalacje dla innych marek i organizacji. Moja praca jest pracą badawczą i częściowo samotnym zajęciem, ale myślę, że w tej chwili coraz bardziej konieczne jest tworzenie sieci kontaktów, tworzenie współpracy, wymiana pomysłów. Mam więc nadzieję, że nadal będę spotykać się z właściwymi rozmówcami na mojej drodze, aby tworzyć synergie.

Website:

https://www.galarotelli.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/galarotelli/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: