/  Fashion   /  GENTILE COUTURE

GENTILE COUTURE

Read this article in Italian.

GIOACCHINO GENTILE OPOWIADA O SWOJEJ MARCE:

Nazywam się Gioacchino Gentile, mam dwadzieścia trzy lata i jestem włoskim projektantem mody. Urodziłem się w Apulii (południowe Włochy), lecz od czterech lat mieszkam w Mediolanie, w stolicy włoskiej mody. Niedawno stworzyłem własną markę „GENTILE COUTURE”, przez pryzmat której przedstawię w całości swoją estetykę.

Image from Gentile Couture

Kiedy zacząłeś się interesować modą? Co Cię fascynuje w tym świecie?

W wieku 4 lat tworzyłem na sobie ubrania z gazet, z pomocą mojego dziadka, który cierpliwie pomagał mi z taśmą klejącą. Kiedy miałem 6 lat, zdecydowałem, że chcę zostać stylistą i nigdy nie zmieniłem zdania. Zawsze pociągało mnie piękno, język kobiecego ciała. Znalazłem w modzie język, za pomocą którego wyraziłem to, czego nie mogłem słowami.

Jak definiujesz estetykę swoich ubrań?


Moja estetyka to efekt lat spędzonych w domu dziadków, oglądając stare rodzinne zdjęcia i stare filmy. Moje ikony to kobiety z dawnych czasów, głównie śpiewaczki, aktorki włoskie i francuskie. Moją muzą par excellence pozostaje jednak moja babcia Santa, której dedykowana jest moja pierwsza kolekcja „Nostalgia Italiana”. Opowiadam o romantycznym, retro świecie, w którym na przemian pojawiają się wpływy grunge, kiczu i popu.

Image from Gentile Couture

Jak rodzą się Twoje pomysły?


Pomysły na moje kolekcje czerpię z mojej codzienności. Ciągle poszukuję pięknych rzeczy w każdej dziedzinie. Pomagają mi w tym przede wszystkim muzyka i kino – z piosenki lub filmu rodzi się idea postawy, koloru, sylwetki, która staje się centralnym elementem mojej pracy. Często zdarza mi się włączać te elementy do mojego codziennego życia, więc odczuwam potrzebę opowiadania o sobie, opowiadania o dziwnym świecie, który jest w mojej głowie i historiach, które lubię w niej umieszczać.

Trzy słowa opisujące Twoje kreacje.

UWODZICIELSKIE – BOURGEOISIE – NOSTALGICZNE

Image from Gentile Couture

Nowe projekty lub pomysły nad którymi pracujesz?

Właśnie wyszła moja najnowsza kolekcja „LA BAMBOLA”, która otwiera drzwi do mojego nowego projektu „zrównoważonej mody”. Wyjątkowe ubrania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu: resztki magazynowe, skrawki, tkaniny odzyskane z odzieży vintage. To był pomysł, który krążył mi w głowie od dłuższego czasu i w końcu znalazłem odwagę, aby go zrealizować.

Jak będzie wyglądać Twoja następna kolekcja?

Moja następna kolekcja będzie opowiadać o silniejszej kobiecie, bardziej grunge, ale wciąż romantycznej.

Co myślisz o włoskiej tradycji krawieckiej?

Włochy szczycą się krawiecką tradycją, której zazdrości cały świat. Szczególnie my, włoscy projektanci, mamy ogromne szczęście, ponieważ mamy wyjątkową przeszłość związaną z modą: Valentino Garavani, siostry Fontana, Pierre Cardin, Gianfranco Ferrè, Giorgio Armani … odwieczne ikony!

Jakie przesłanie niosą twoje kreacje? Jaką historię pragniesz opowiedzieć swoimi ubraniami?

Przesłanie, które chciałbym żeby było odczytane z moich kreacji to „bądź sobą bez ograniczeń”. Chcę opowiadać historie różnych kobiet, kobiet, które ubierają się tak, by się sobie podobać, aby opowiadać o swojej kobiecości bez filtrów.

Instagram:

https://www.instagram.com/gentilecouture/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: