/  Fashion   /  GIANFRANCO MARRAUDINO

GIANFRANCO MARRAUDINO

WYWIAD Z GIANFRANCO MARRAUDINO:

Nazywam się Gianfranco Marraudino, mam 22 lata i pochodzę z Salandry, z małej prowincji Matera. Przeprowadziłem się do Mediolanu, aby studiować projektowanie mody w Naba – Nowej Akademii Sztuk Pięknych.

Jak zrodziła się Twoja pasja do mody?

Zawsze byłem kreatywną osobą, lubię łączyć i reinterpretować elementy wizualne i materialne, ale jednocześnie zawsze fascynowała mnie dynamika społeczna i psychologie indywidualne. Dorastając zdałem sobie sprawę, że moda pozwoli mi połączyć te dwa aspekty i wyrazić je poprzez proces twórczy, przez produkt.

Czy zawsze marzyłeś o zostaniu projektantem?

Zawsze wiedziałem, że spróbuję swoich sił w sektorze kreatywnym. Z pewnością teraz marzę o zostaniu dobrym projektantem.

GIANFRANCO MARRAUDINO

Jak zdefiniowałbyś swój styl?

Zmienny.

Jakie było pierwsze przez Ciebie zaprojektowane ubranie?

Sukienka damska o sylwetce Y.

Jakie są Twoje źródła inspiracji?

Uwielbiam szukać inspiracji w małych rzeczach, w szczegółach, w doznaniach. Muzyka i biografie są dla mnie bardzo stymulujące, pozwalają mi wejść w mikroświaty i wchłonąć te elementy, które mogą być zgodne z moją wrażliwością.

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Zaczynam od atmosfery; dla mnie ważne jest, aby zrozumieć sedno projektu jeszcze przed nadaniem mu kształtu. Identyfikuję motywy makro na poziomie koncepcyjnym, a następnie poświęcam się zbieraniu materiałów, które wizualnie wspierają koncepcję.

Jak podszedłeś do lockdownu na poziomie kreatywnym?

Lockdown zmusił mnie do bycia podwójnie kreatywnym. Musiałem zakończyć swoją kolekcję, przyjmując nowe strategie i stosując niecodzienne sposoby. Na początku nie było to łatwe, ale wiem, że to doświadczenie uczyniło mnie mądrzejszym i bardziej niezależnym.

Nad czym w tej chwili pracujesz?

Teraz jestem w fazie schematyzacji. Pracuję nad różnymi opcjami, które mogłyby być podstawą koncepcji nowej kolekcji.

Instagram:

https://www.instagram.com/_giamar_/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: