/  Fashion   /  GIUSEPPE BUCCINNÀ

GIUSEPPE BUCCINNÀ

GIUSEPPE BUCCINNÀ:

Jak zrodziła się Twoja pasja do mody?

Zrodziła się w wyniku poszukiwań estetycznych, które potrafią szybko i natychmiastowo odczytać współczesność. Wszystko to, co jest wyrównane, ukrywa coś ulotnego; trzeba być wolnym od siebie, aby móc zakotwiczyć się w swoich wizjach; poczuć wolność.

Czy zawsze marzyłeś o zostaniu projektantem?

Zawsze chciałem zakodować język, który pasowałby do moich myśli. Chciałem odczytać współczesność poprzez osobiste słownictwo. Ustawiam swoją kobietę w tym całym kontemplacyjnym procesie, dając świadectwo „mniejszej” estetyki, ale bardzo potrzebnej dla spojrzenia moich refleksji. Moda była prawie naturalnym odzwierciedleniem mojego pragnienia.

IMAGE FROM GIUSEPPE BUCCINNÀ

Jak zdefiniowałbyś swój styl?

Marka opowiada o wszystkim tym, co chciałbym zgłębić językiem mody, językiem niezbędnym i z mojego punktu widzenia koniecznie współczesnym. Mój to przede wszystkim znak, który chce być rozpoznawalny. Interesuje mnie badanie zakamarków i miejsc naszej kultury, nawiązanie ciągłego dialogu z tym, co mnie otacza; życie jako synteza między rozumem a uczuciem.

Jakie było pierwsze zaprojektowane przez Ciebie ubranie?

Nie pamiętam konkretnego przedmiotu, ale każda kolekcja to dla mnie nowy początek, możliwość dodania malutkiej części do mozaiki. Myślę całościowo i nigdy jednoznacznie tylko dlatego, że interesuje mnie historia, a nie pojedyncze słowo.

Jakie są Twoje źródła inspiracji?

Kontaminacja prowadzi do obserwowania rzeczy pod różnymi kątami, aby nie popaść w oczywistość, a tym samym się powtórzyć. Najbardziej skomplikowanym aspektem jest tworzenie przy jednoczesnym zachowaniu przynależności do własnej tożsamości. Jest to sposób, aby być tak obecnym dla siebie, jak to tylko możliwe i rzucić wyzwanie mojemu największemu koszmarowi – homologacji. Wśród artystów podziwiam obsesję na punkcie czegoś; gest, forma, powtarzana w czasie, stają się sensem życia. Ogólnie rzecz biorąc, nieskończone możliwości myślenia.

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Przy tworzeniu moich ubrań zawsze pojawia się aspekt materialny, mówię o tkaninach i wykończeniach, które mogą nadać im nową substancję. Moja metoda polega na utrwalaniu pomysłów za pomocą notatek, rysunków, a następnie powracanie do nich i opracowywanie form, które uwzględniałyby różne istoty. Możesz zignorować wszystko, ale nie pomysły, nie myślenie.

IMAGE FROM GIUSEPPE BUCCINNÀ

Jak poradziłeś sobie z lockdownem na poziomie kreatywnym?

Bezradność, której doświadczyliśmy w ostatnich miesiącach, zbliżyła nas do granic możliwości. To wszystko przycisnęło nas do muru, ale jednocześnie dało nam ogromną szansę. Studium mojej najnowszej kolekcji SS21 zacząłem od czarnego kwadratu Maleviča, przechodząc przez esencję bieli, która ma być rozumiana nie tylko jako nowy początek, ale przede wszystkim jako kolor mistycyzmu.

Nad czym w tej chwili pracujesz?

Pracuję nad projektowaniem kolekcji FW21, będąc świadomym tego delikatnego momentu, przez który przechodzimy. Dzisiejsza moda nie tylko może, ale musi spoglądać na sztukę; musi to uczynić jako wymianę niezbędną do czytania, rozumienia i pisania współczesności. Wyjść poza ramy i opracować koncepcję. Jest aktem obywatelskim wypełniającym teraźniejszość, która, choć złożona, jest jedyną chwilą, do której chcę się odnieść. Dla mnie oznacza to przechwycenie trajektorii historii.

Jak ważne jest dla Ciebie „Made in Italy”?

Dla mnie ważne jest, aby otaczać siebie historiami i wiedzą, która często pochodzi z przeszłości. To nie nostalgia, ale ogromna szansa na połączenie kreatywności i jakości poprzez wykorzystanie ręcznie robionej tkaniny, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie naszego kraju.

Website:

http://www.giuseppebuccinna.eu/

Instagram:

https://www.instagram.com/giuseppebuccinnaofficial/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: