/  Fashion   /  JAYJES

JAYJES

JESSICA D’URSO PRZEDSTAWIA SWOJĄ MARKĘ:

Nazywam się Jessica D’Urso, jestem młodą sycylijską stylistką mieszkającą w Mediolanie. Uwielbiam tworzyć i fascynuje mnie wszystko to, co dotyczy świata mody, sztuki, fotografii i historii.

Po ukończeniu studiów jako “Fashion Designer” miałam różne doświadczenia zawodowe w branży, takie jak: Fashion Stylist, Showroom Assistant, 3D Fashion Designer itd. w różnych włoskich firmach. Często podróżowałam dla tych prac.

Ale mimo wszystko moim celem zawsze było posiadanie własnej marki, w której mogę wyrazić siebie poprzez moje kreacje. W 2019 roku dzięki pomocy mojego partnera Alberta powstała nasza firma: JAYJES (www.jay-jes.com).

This image has an empty alt attribute; its file name is Jessica-DUrso-Founder-Fashion-Designer--718x1024.jpg
Jessica D’Urso

Jayjes to nie tylko marka, ale styl życia, sposób wyrażania siebie … jej prawdziwą misją jest wydobycie prawdziwego piękna (a nawet wewnętrznego piękna) każdej kobiety za pomocą kreacji, które wyrażają swobodę, elegancję, pewność, zmysłowość i opanowanie, czyli wszystko to, co powinna wyrażać każda kobieta.

Praca nad każdym dziełem zaczyna się od dokładnego badania trendów i materiałów, a następnie przechodzi do szkiców, studium modelowania i innych elementów. Wszystko ma na celu zaoferowanie klientowi produktu wysokiej jakości. Styl mieszany i dopasowywany z czystymi i minimalistycznymi cięciami oraz drapowanymi poduszkami na ramionach. Nazywam to wszystko “New vintage” prawdziwy kontrast Jayjes! Każdy produkt jest w całości wykonany we Włoszech, a etykieta 100% MADE IN ITALY jest dla nas powodem do dumy!


Dlaczego Jayjes MADE WITH SICILIAN LOVE?


Nazwa marki pochodzi od gry słownej mojego imienia Jay (od J mój inicjał) i Jes (od Jessica), Made with Sicilian love, ponieważ naprawdę chcę podkreślić swoje pochodzenie, miłość do mojej ziemi i silne poczucie śródziemnomorskiej kobiecości.

Kiedy zaczęłaś interesować się modą? Co cię fascynuje w tym świecie?

Pasja do świata mody zrodziła się od kiedy byłam dzieckiem, kiedy zaczęłam tworzyć sukienki dla moich lalek, tylko po to, żeby wiedzieć, że kiedy dorosnę, będę chciała zostać stylistką, tak naprawdę, gdy dorastałam, czytałam książki na temat strojów modowych, magazyny, oglądałam pokazy mody i przygotowywałam wiele szkiców. Kreatywny aspekt tego sektora bardzo mnie fascynuje, ponieważ z prostego materiału można tchnąć życie w prawdziwe ubrania, które następnie używamy jako środka komunikacji, takiego, który najbardziej nas reprezentuje, satysfakcjonuje nas, ale także modę reprezentowaną przez fotografię, spędzałam całe dnie oglądając zdjęcia, artykuły, różne sesje zdjęciowe itp.

Jak definiujesz estetykę swoich kostiumów kąpielowych?

Estetykę moich kostiumów określam mianem Minimal Chic, ponieważ są to kreacje o geometrycznych krojach, podstawowe, ale jednocześnie wyrafinowane i eleganckie.

This image has an empty alt attribute; its file name is 1O8A3190jayjes-745x1024.jpg
Image from Jayjes

Twoja ikona stylu?

Moją ikoną stylu zawsze była Elsa Schiaparelli, ponieważ wierzę, że wiele z wszystkiego, co dziś znajdujemy w sektorze mody, zawdzięczamy również wszystkim stylistom, którzy już dawno zmienili sposoby ubierania się, odważyć się, buntować przeciwko zasadom itp. Ale ona w szczególności zawsze mnie fascynowała, nie wspominając o szokującym różu, uwielbiam to! Mimo wszystko, wracając do dnia dzisiejszego, jedną kobietą, którą uwielbiam śledzić jest niewątpliwie Alexa Chung.

Trzy słowa opisujące Twoje kreacje.

Kobiece, eleganckie i zmysłowe.

Nowe projekty lub pomysły, nad którymi pracujesz?

Na pewno mam na myśli wiele projektów, jestem bardzo dynamiczną i kreatywną osobą, która nigdy się nie zatrzymuje! Mam nadzieję, że kolekcje Jayjes będą mogły się coraz bardziej poszerzać również o produkty, a może kto wie, także odzież. W tej chwili pracuję nad nową kolekcją kapsułową strojów kąpielowych SS21, którą mam nadzieję wkrótce Wam pokazać! Obecna sytuacja zdrowotna, która dotknęła świat, wszystko spowolniła, ale jestem pozytywnie nastawiona i chcę wierzyć w odrodzenie dla wszystkich, zwłaszcza dla nas, młodych ludzi!

Twój związek z mediami społecznościowymi? Jak wpływają na Twoją pracę?

Media społecznościowe są dziś ważnym środkiem szybszej komunikacji i pozwalają uzyskać widoczność w 360 °. Kiedy tworzyłam Jayjes, jednym z moich głównych celów było zawsze ukierunkowanie prawie wszystkiego na sklep internetowy (www.jay-jes.com), dlatego ważne jest dla mnie utrzymanie dobrych relacji z platformami cyfrowymi, ponieważ pozwalają mi one również zobaczyć, o co pyta klient, co docenia, czego nie lubi, jakie są aktualne trendy i nie tylko. Ale mimo to mają na mnie niewielki wpływ, ponieważ myślę, że chcę wyrażać to, kim jestem oraz wyrażać moje kreacje, więc ci, którzy śledzą Jayjes są z nami ponieważ kochają ten styl, zawsze będę starała się reprezentować siebie, bo myślę, że to się najbardziej opłaca!

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC3032-1024x684.jpg
Image from Jayjes

Website:

www.jay-jes.com

Instagram:

https://www.instagram.com/jayjes/

Facebook:

@jayjesofficial

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: