/  Fashion   /  Jouetout

Jouetout

Nazywam się Chiara Salimbeni, mieszkam we Florencji i jestem radosną i ciekawą osobą. Wychowałam się w warsztacie mojego dziadka, zanurzona w książkach o sztuce i ten szczegół bardzo wpłynął na moją estetykę. Mam markę Jouetout, której poświęcam większość czasu, a także jestem nauczycielką mody.

Kiedy zaczęłaś interesować się modą?

Z mojego dzieciństwa. Odziedziczyłam tę pasję po mojej babci. Najlepsze wspomnienie, jakie mam, to kiedy miałam 6 lat i całe jej popołudnia haftowałam obrusy i robiłam na drutach. Od samego początku zbliżyłam się do tego świata i stamtąd nigdy nie chciałam go opuścić.

Chiara Salimbeni

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Przez lata było wiele czynników, które wpływały na moją estetykę. Pierwsza to, jak wspomniałam wyżej, moje dzieciństwo w warsztacie zanurzone w książkach o sztuce. Drugie to moje doświadczenie w Londynie; w tamtym okresie bardzo zbliżyłam się do odzieży vintage i chęci stworzenia bardziej zrównoważonej mody. Trzeci czynnik to romantyczny wpływ, jaki wywarły moje liczne podróże do Paryża w dzieciństwie i oczywiście także dorastanie w moim rodzinnym mieście, Florencji.

Od czego zaczynasz pracując nad projektem?

Zaczynam od inspiracji i od tkanin. Zwracam szczególną uwagę na tkaniny, zawsze staram się unikać marnotrawstwa. Kiedy idę do magazynu ich szukać, zawsze kupuję te pozostawione na boku, ponieważ może mają mało materiału filmowego lub są nieużywane. Używam wysokiej jakości tkanin, aby ubrania były trwałe.

Jak zdefiniowałabyś swoją estetykę?

Romantyczna, czysta, młodzieńcza, ponadczasowa estetyka, z naciskiem na włoską sztukę i rzemiosło. Jest ucieleśnieniem romantycznej, nostalgicznej młodości.

Jak rodzą się Twoje pomysły?

Moje pomysły pochodzą z książek, podróży, doświadczeń życiowych, ludzi, których spotykam na ulicy. Każdy dzień jest dla mnie ważny i kiedy znajdę coś, co mnie inspiruje, od razu zapisuję to w telefonie lub na kartce papieru.

Czy w Twoich projektach występują powtarzające się elementy?

Tak, jest kilka elementów. Na przykład połączenie miękkości i struktury nadane przez używane przeze mnie tkaniny, co w konsekwencji prowadzi do stworzenia współczesnej wizji kobiecości. Stosowanie guzików w stylu vintage to zasługa mojej mamy. Kiedy byłam mała, mówiła mi, że po powodzi we Florencji w 1966 roku sklepy zostały zmuszone do wyrzucania towarów, a moja mama zbierała guziki, aby wykorzystać je do swoich kreacji. Ta historia wywarła na mnie duże wrażenie, dlatego zdecydowałam się na guziki vintage, które stały się charakterystycznym elementem mojej marki. Wreszcie wyjątkowość ubioru. Ubiór, który tworzę, musi trwać w czasie i być niepowtarzalny, moje kolekcje charakteryzują się tym, że każde ubranie ma inny detal (guzik, szew). Musi dawać noszącej ją osobie poczucie wyjątkowości.

Jaka jest twoja ulubiona kreacja?

Nie mam ulubionej kreacji. Każde z moich dzieł zostało starannie wykonane w całości przeze mnie, nadałam każdej odzieży znaczenie i historię do opowiedzenia. Być może mam ubranie, które zrobiło na mnie największe wrażenie pod względem techniki wykonania, ale z pewnością nie mogę go uznać za mój ulubiony!

Co myślisz o dzisiejszym świecie mody?

Myślę, że moda idzie za szybko i nie sądzę, by potrzebna była cała ta szybkość. Zawsze staramy się za czymś gonić, ale jak tylko nam się to udaje, jest już coś nowego, co intryguje naszą ciekawość. W ten sposób piękno jest stracone, a planowanie z przeszłości jest zaniedbane. Mam nadzieję, że po tym okresie będziemy mogli na nowo odkryć piękno ponadczasowej odzieży, piękno rękodzieła i rzemiosła.

Jak myślisz, jaka jest przyszłość mody?

Z pewnością pojawi się bardziej ekologiczne podejście i zwrócenie większej uwagi na jakość wykonania i komponentów produktu. Widzimy to już przy rozwoju slow fashion.

Jaka jest Twoja przyszłość? Czy masz konkretny plan, którym chcesz podążać?

Nie mam dokładnego planu, ale mam cele, które chciałabym osiągnąć: chciałabym, aby moja marka i moja historia były znane większej liczbie osób, aby móc pokazywać moje kreacje na żywo, mieć takich współpracowników, którzy podzielają moją estetykę.

Website:

https://www.jouetout.com/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: