/  Fashion   /  LA BABETTE

LA BABETTE

Viviana i Serena prezentują swoją markę:

Znamy się od 35 lat, praktycznie całe życie! Chodziłyśmy razem do przedszkola, do tej samej podstawówki, a nawet gimnazjum … potem mieszkałyśmy razem w trakcie studiów i łączy nas wiele wspólnych przeżyć (koncerty, kino, wakacje). Jesteśmy rodziną! Wielowiekowa przyjaźń, której brakowało jedynie wspólnego doświadczenia zawodowego.

Jak zrodziła się wasza pasja do mody?

Serena od zawsze miała pasję i ciekawość do mody! Zna materiały, historię pomysłów i zmian… to tak, jakby mieć obok siebie pamięć historyczną! Kiedy rozmawiamy o kimś lub o czymś, zawsze udaje jej się mnie zadziwić.

Jaki był pierwszy but, który zaprojektowałyście razem?

Nasz projekt, model T-BAR, powstał przypadkiem, pewnego wieczoru podczas kolacji. Rozmawiałyśmy o rzeczach, które nam się podobają i które trudno nam znaleźć w sklepach, z modelem i jakością, które byłyby zgodne z naszymi pomysłami i wyborami. Podczas gdy rozmawialiśmy, Serena narysowała but na serwetce … bardzo podobny do tego, którego zrobiłyśmy … i tak, mając kilka liczb oraz mnóstwo pomysłów i wrażeń, wystartowaliśmy! Postanowiłyśmy stać się pasjonatkami tego świata, na który składa się kunszt rzemieślniczy – włoskich produkcji i historii, i znalazłyśmy odpowiednich ludzi do wykonania naszych pierwszych modeli.

IMAGE FROM LA BABETTE

Jak zdefiniowałybyście swoją markę w trzech słowach?

Szczera; to, co staramy się osiągnąć, to oczekiwania, jakie mają klienci, gdy oglądają nasze zdjęcia. Nic dodać nic ująć. Pracujemy nad tym, aby wszystko było na swoim miejscu, było w porządku i tak, jak powinno.

Ponadczasowa; na dziś i jutro. Chcesz? Noś go. Drugi but w dniu Twojego ślubu (lub pierwszy) do spakowania na wycieczkę, wręczenia przyjaciółce.

Dokładna; w komforcie, wzornictwie, materiałach, szczegółach. Mamy na ich punkcie taką obsesję, że w tej chwili poświęciłyśmy miejsce tylko trzem modelom, aby mieć pewność, że zrobiłyśmy je doskonale … I z takim samym zaangażowaniem przygotowujemy kolejne ;)

Jakie są wasze główne odniesienia i inspiracje?

Naszą ambicją jest produkowanie butów o czystych, zasadniczych liniach … ale rozpoznawalnych dzięki doborowi kolorów i detali, którym poświęcamy opiekę i uwagę. Głęboko wierzymy we współpracę między włoskimi firmami, ponieważ tutaj, w naszym kraju, zawsze znajdowałyśmy konstruktywny dialog i wymianę wartości. To chęć dalszego umacniania tych relacji prowadzi nas do przekonania, że ​​możemy to zrobić ponownie, dzięki nowym projektom i innowacjom.

IMAGE FROM LA BABETTE

Jak dałyście sobie radę z lockdownem na poziomie kreatywnym?

Bardziej niż na poziomie kreatywnym lockdown zachęcił nas do komunikatywnego podejścia. Będąc marką „online” zawsze brakowało nam prawdziwego kontaktu z naszymi klientami, a podczas izolacji odczuwałyśmy pilną potrzebę i potrzebę poczucia się wśród nich, aby jakoś „wydostać się” z domu i stworzyć falę, która by tak sprawiła, że ​​poczułyśmy się wszystkie razem. Dlatego uruchomiłyśmy inicjatywę #acasaconlababette! Również dla nas było to niezłą zabawą, rozmyślać nad pomysłami, zrobić kilka ujęć i zobaczyć, jak klienci robią to samo. Było dużo energii … bardzo przyjemnie.

Nowe projekty lub pomysły, nad którymi pracujesz?

Zawsze stawiałyśmy krok po kroku, aby upewnić się, że robimy wszystko dobrze … marzeniem jest mieć kolekcję i to dla tego projektu pracujemy nad nowościami 😉

Jak ważne jest dla was „Made in Italy”?

Nigdy nie byłybyśmy w stanie stworzyć naszej marki bez wsparcia i porad, ale przede wszystkim doświadczenia rzemieślników, którzy z nami współpracują. Historia włoskiego przemysłu obuwniczego jest kwintesencją tradycji, tych zawodów, które wciąż mają pewne tajemnice, które trzeba zachować w szufladzie i ujawnić je dopiero we właściwym czasie. La Babette to zespół ludzi, którzy często gubią się w dotykaniu surowca i wdychaniu jego zapachu; jest to również produkcja rzemieślnicza. Kilka kroków, powolnych, które pozwalają stworzyć produkt, który będzie trwać w czasie.

Website:

https://www.lababette.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/lababetteofficial/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: