/  Fashion   /  LIASE

LIASE

WYWIAD Z ELISĄ CIOLLI, ZAŁOŻYCIELKĄ I PROJEKTANTKĄ MARKI LIASE:

Jak i kiedy zaczęłaś się interesować tworzeniem biżuterii?

Pierwsze ziarno zostało zasiane przez moją matkę, kiedy byłam bardzo młoda. Muszę powiedzieć, że moja mama jest wielką miłośniczką biżuterii i zegarków, kolekcjonerką i myślę, że to miało duży wpływ na mój wybór, nawet jeśli ogólnie pogłębiłam swoje zainteresowania w świecie mody.

Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z chęcią tworzenia?

Moja miłość do tworzenia narodziła się od najmłodszych lat, z naturalnymi predyspozycjami do rysowania i dużą wrażliwością na kolory. Z biegiem czasu zaczęłam się interesować sztuką i modą. W wieku 18 lat przeniosłam się do Londynu, delektując się kosmopolityczną kulturą i coraz bardziej interesując się modą, zdecydowałam się wziąć udział w kursie Visual Merchandiser w London College of Fashion, a następnie zanurzyć się w różnych dziedzinach twórczości. Jako kupiec i visual merchandiser, aż po projektowanie akcesoriów i odzieży na zamówienie dla artystów na scenie muzycznej. Można powiedzieć, że kreatywność jest integralną częścią mojego życia, stosuję ją do wszystkiego, co robię, od pracy, do domu, kuchni i moich dzieci, myślę, że jest to wrodzony dar, który bardzo cenię, trochę eliksiru młodości dla umysłu.

Portrait of ELISA CIOLLI

Jak narodziła się Twoja marka Liase?

Liase narodziła się w 2016 roku jako niezależna marka. Po wielu latach jako kupiec dla ważnych sklepów modowych w Europie i Visual Merchandiser w Niemczech dla Gucci, zdecydowałam się spędzić rok na podróżowanie z moim partnerem w poszukiwaniu nowych inspiracji, zaczęłam projektować kostiumy i akcesoria do pokazów. Później skupiłam się na biżuterii, rozwijając prawdziwą kolekcję Sacred Whisper. Moja linia ewoluowała z biegiem czasu trochę jak ja, linie i kolory się zmieniły i została wzbogacona, aby stać się tym, czym jest dzisiaj. Od tego sezonu SS21 uruchomiliśmy również nowy projekt – linię toreb. Podobnie jak w przypadku biżuterii, produkcja odbywa się wyłącznie z lokalnymi rzemieślnikami, promując badania i zrównoważony rozwój.

Co sprawia, że biżuteria Liase jest natychmiast rozpoznawalna? Kolor? Geometria?

Detale, mieszanka emalii i kolorowych kamieni połączonych ze skomplikowaną geometrią.

Do których akcesoriów jesteś najbardziej przywiązana?

Zestaw pierścionków, które noszę na co dzień od wielu lat, każdy o szczególnym znaczeniu i podarowany przez najważniejsze osoby w moim życiu a są nimi: mój pierścionek zaręczynowy, antyczny pierścionek od mojej babci, do której byłam i jestem bardzo przywiązana i pozostałe dwa pierścionki to prezenty od mojej mamy na specjalne okazje, moje osiemnaste urodziny i narodziny mojej pierwszej córki Freyi.

Jak opisałabyś estetykę swojej marki?

Awangardowa i elegancka, bogata w detale i z silnym DNA.

Jaka była pierwsza zaprojektowana przez Ciebie biżuteria?

Pierwszą biżuterią, którą zaprojektowałam, były srebrne naszyjniki z zawieszkami, które obejmowały pirytowe serce. Są to dość ważne elementy, powiedziałabym, że rzeźbiarskie, inspirowane kosmosem i mistyczną magią, które wykreowałam na trasę koncertową zespołu Damian Lazarus and the Ancient Moons w 2016 roku.

Których projektantów biżuterii podziwiasz najbardziej?

Wszyscy ci projektanci, którzy mają silne DNA i nie podążają za określonym trendem, którzy współpracują z lokalnymi rzemieślnikami, starając się być jak najbardziej ekologiczni. Moim absolutnym faworytem jest Fernando Jorge, uważam go za wyrafinowany, elegancki i jednocześnie nowatorski.

Jakich technik używasz najczęściej w procesie tworzenia?

W przypadku bardziej skomplikowanych i szczegółowych przedmiotów używam szybkiego prototypowania. W przeciwnym razie technika traconego wosku, szczególnie w przypadku unikatowych i niestandardowych elementów, nadaje klejnotowi wyjątkowości i kunsztu.

Image from LIASE | CASCADES EARRINGS

Jakie są Twoje główne odniesienia i skąd czerpiesz inspirację?

Sztuka i natura, bogate w piękno i głębię, ściśle ze sobą powiązane. Uważam, że natura jest nadrzędną formą sztuki. Mieszkamy z rodziną w Toskanii na wsi, w pięknym odosobnionym miejscu w lesie, często spotykam nowe gatunki kwiatów lub drzewa o wyjątkowej urodzie i zatrzymuję się, aby je obserwować, aby nie przegapić szczegółów. Gdy tylko mam okazję, pędzę na wszelkiego rodzaju wystawy sztuki, od Uffizi w centrum Florencji po wystawy sztuki współczesnej w Berlinie, Londynie itd. Nie mając okazji podróżować w tym roku pandemii, często zamykałam się w naszej dobrze zaopatrzonej bibliotece, aby przejrzeć listę moich ulubionych artystów, takich jak Victor Vasarely czy Dalí.

Jaka będzie przyszłość Twojej marki?

Konsolidacja ewolucji to z pewnością więcej ciężkiej pracy i badań, aby zapewnić marce coraz większą trwałość i jakość.

Click here to see LIASE website

Click here to check Liase Instagram

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: