/  Fashion   /  MAIORANO

MAIORANO

 MATTEO MAIORANO OPOWIADA O SWOJEJ MARCE:

Jak zrodziła się Twoja pasja do mody? Jak stawiałeś pierwsze kroki w tym sektorze?

Moja pasja do mody była prawdziwym odkryciem. Wszystko zaczęło się od studiów akademickich, które wprowadziły mnie w ten świat i pozwoliły mi ujawnić się, manifestować i systematycznie ewoluować. Pierwsze kroki w branży stawiałem na tym etapie życia, a następnie, po ukończeniu studiów, przez pierwsze doświadczenia zawodowe.

Co dla ciebie oznacza bycie projektantem?

Projektant to po prostu inny sposób na powiedzenie „kreatywny”, a bycie kreatywnym jest bardzo podobne do bycia artystą, ale w spektrum, które jest być może bardziej ogólne i mniej ściśle homologiczne dla określonego sektora, takiego jak na przykład sztuki wizualne, jego cechy i klisze. Wszyscy artyści są kreatywni, ale nie na odwrót. Dla mnie te dwa światy są bardzo bliskie i całkowicie połączone, jeśli nie nawet nierozłączne. W mojej koncepcji bycie projektantem oznacza silną metodologię artystyczną i względne wykorzystanie jej narzędzi. Rezultat tej pracy musi więc koniecznie wyjść poza proste tworzenie funkcjonalnych przedmiotów i osiągnąć wyższy poziom, bliższy sztuce, przy zachowaniu wszystkich podstawowych cech technicznych produktu. Poszukiwanie tej równowagi oznacza dla mnie bycie projektantem i nie mogę się powstrzymać od wykonywania tego każdego dnia.

 MATTEO MAIORANO

Jakie są Twoje źródła inspiracji?

Jest ich wiele i się od siebie różnią. Niektóre z nich są wynikiem badań, a inne pochodzą z samego życia, naturalnego lub spontanicznego. Inspiracje czerpię głównie ze sztuki, z różnych stylów i epok, z rzeźby, architektury i wystroju wnętrz oraz ze sztuki użytkowej. Wreszcie inspiruje mnie sam projekt mody, na którym mocno polegam, jeśli chodzi o estetykę idealnego celu dla konsumentów. Wszystko to jest stale aktualizowane i ewoluuje z sezonu na sezon.

Jakie materiały preferujesz w swoich kolekcjach?

Wysokiej jakości skóry włoskiego pochodzenia.

IMAGE FROM MAIORANO – SS 2021 COLLECTION


Trzy słowa opisujące Twoją markę.

Czysty, intymny, ekskluzywny.

Jaką historię chcesz opowiedzieć swoimi kreacjami?

Moją i tą innych. Podoba mi się pomysł stworzenia produktu, który ze względu na swoje niepowtarzalne cechy daje użytkownikowi swobodę poczucia się wyjątkowym lub po prostu poczucia się sobą. Nie jest to możliwe ze względu na trend lub sezonowość, jest to coś ciągłego i liniowego. Z tego powodu moje badania skupiają się na tworzeniu obiektów możliwie ponadczasowych i posiadających własny charakter. Kolekcje z pewnością są także tyglem wszystkich moich pasji i opowiadają o ich różnych aspektach. Celem jest nawiązanie kontaktu z duszą tych, którzy na nie patrzą i je noszą. Koncepcja malowania i osobistej ingerencji w każdy element, którą opracowałem dla nowej kolekcji, ma na celu właśnie dodanie wartości do produktu, a przede wszystkim stworzenie silniejszej i intensywniejszej więzi z tymi, którzy je noszą. Wyjątkowe cechy stają się wartościami, które należy cenić i głęboko odczuwać.

IMAGE FROM MAIORANO – SS 2021 COLLECTION

Jaka jest najważniejsza rzecz, której się nauczyłeś?

Osobiście powiedziałbym, że najważniejsza jest walka o swoje marzenia, zawsze i bezwarunkowo. Doświadczenie pandemii i lockdownu zmusiło nas do zatrzymania się i refleksji oraz wzmocniło moją wiarę. Życie nie jest ustaloną rzeczywistością, którą należy przyjmować za pewnik, ale jest darem, który należy zachować i kultywować w wyjątkowości naszego bytu, poza schematami, poza społecznymi przekonaniami i stereotypami. Każdy dzień to okazja do tworzenia wartości. Jednak z biznesowego punktu widzenia na pewno nauczyłem się, jak ważna jest praca zespołowa i jak ważna jest ona w rozwoju firmy.

Nowe projekty lub pomysły, nad którymi pracujesz?

Mój najnowszy projekt to stworzenie sklepu internetowego dla marki. Był to pomysł zbyt długo zostawiony na boku, a teraz nadszedł czas by wprowadzić go w życie. Chciałbym, aby było to otwarte okno na świat marki, w którym każdy, kto wchodzi, może otrzymać wyczerpujący przegląd i doświadczenie oraz zrozumieć poczucie ekskluzywności, które jest jego podstawą. Jeśli chodzi o kolekcje, to z niecierpliwością czekam na kontynuację koncepcji wyjątkowego przedmiotu, opracowanego wraz z kolekcją Wiosna / Lato 2021, a na pewno również z nową linią męską, wprowadzoną w tym sezonie.

IMAGE FROM MAIORANO – SS 2021 COLLECTION


Jak widzisz swoją przyszłość?

Zawsze skupiony na rozwijaniu się i przedstawianiu moich pasji, w różnych formach, ale wciąż w oparciu o zasadę osobiście istotną, jaką jest tworzenie. Oczywiście celem jest uczynienie tego projektu moją główną działalnością i kontynuowanie go, rozwijanie, sezon po sezonie. Jest tak wiele pomysłów, które ekscytują mnie samą myślą i stanowczo postaram się je zrealizować i pokazać publiczności. Będę nadal walczył o swoje pomysły, dziś i w przyszłości.

Website:

https://www.maioranoroma.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/maiorano_official/


LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: