/  Fashion   /  MATUTA GIOIELLI

MATUTA GIOIELLI

WYWIAD Z CRISTINĄ SERAFINI SAULI:

Nazywam się Cristina Serafini Sauli, florentynka z urodzenia i rzymianka z wyboru. Z zamiłowania architekt i projektant biżuterii.

Jak zrodziła się Twoja pasja i Twoja marka?

Od zawsze uwielbiałam biżuterię. Odkąd byłam dzieckiem otwieranie kuferka z biżuterią mamy czy babci było absolutną radością. Nie przejmowałam się cennością klejnotów, podobała mi się ich oryginalność. Pamiętam srebrne klejnoty Buccellati i Brandimarte, ale także unikalne kreacje Pineda lub Guayasamin. Dziesięć lat temu, po dwudziestu latach zawodu architekta, zdecydowałam, że biżuteria stanie się moim zawodem; tak powstała moja marka Matuta Gioielli, której imię zostało zainspirowane rzymską boginią Matermatuta, boginią świtu i „nowych początków”, aby przyniosła mi szczęście.

Jak zdefiniowałabyś swój styl?

Pracuję brązem odlewanym w procesie traconego wosku, jest to starożytna metoda, którą stosuje się również przy tworzeniu współczesnej biżuterii. Mój to styl od „geometrycznego” po „organiczny”.

CRISTINA SERAFINI SAULI

Jaki była pierwsza zaprojektowana przez ciebie rzecz?

Gdy byłam dzieckiem – naszyjniki i kolczyki, które robiłam zbierając muszelki i polerowane szkło, składając je z miedzią przewodów.

Co Cię inspiruje?

Moja biżuteria inspiruje się architekturą, sztuką współczesną, malarstwem i rzeźbą: nad każdym z elementów zawsze wyłania się silna natura, która ironizuje i bawi się rozmiarem i strukturą. Kształt sękatej gałęzi, stylizowana muszla, wielobarwne chrząszcze dominujące w geometrycznych kształtach i kamienie półszlachetne.

Kiedy pracujesz nad projektem, od czego zaczynasz?

Zwykle zaczynam od rysunku, w końcu jestem architektem i projekt jest dla mnie fundamentalny, potem tworzę prototyp wosku i po odlaniu i skończeniu decyduję, czy mi się to podoba, czy nie.

PHOTO FROM MATUTA GIOIELLI

Nad czym w tej chwili pracujesz?

W tej chwili pracuję nad kilkoma projektami: wykonuję nowe modele z mojej kolekcji Kilim i jednocześnie współpracuję z dwoma florenckimi projektantami nad kolekcją biżuterii inspirowanej ich projektami; oraz kolekcję kamei odświeżonych w nowoczesny sposób, z użyciem kolorowych żywic, stworzoną z Marią Laurą Berlinguer, znawczynią stylu włoskiego.

Jaka będzie przyszłość Twojej marki?

Mam nadzieję, że będą nowe współprace z różnymi rzeczywistościami i nowe kreacje.

Website:

https://www.matutagioielli.it/

Instagram:

https://www.matutagioielli.it/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: