/  Fashion   /  PORT’ARTE

PORT’ARTE

WYWIAD Z ANASTASIĄ AGURBASH, ZAŁOŻYCIELKĄ I PROJEKTANTKĄ PORT’ARTE:

Nazywam się Anastasia Agurbash (@anastasia_agurbash), pochodzę z Rosji, ale mieszkam w Mediolanie od ponad 10 lat. Jestem założycielką i projektantką Port’Arte (@portarte) – marki biżuterii, w której wszystkie elementy są tworzone i ręcznie robione przeze mnie.

Jak narodziła się Twoja pasja do mody?


Uwielbiałam szkicować i planować outfity, odkąd byłam dzieckiem (wiem, brzmi to banalnie, ale tak właśnie było). Tak się złożyło, że przypadkowo znalazłam się na studiach Fashion Design w Mediolanie, mimo że na początku celowałam w inne miasto i inny wydział. Po studiach pracowałam jako stylistka i grafik cyfrowy, ale zawsze w branży modowej.

Photo: Anastasia Agurbash

Jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem biżuterii?

Kilka lat temu był trend na aksamitne chokery, pamiętacie? Mam bardzo małą szyję i nie mogłam znaleźć chokera, który by na mnie pasował i nie kosztował przy tym fortuny. Zrobiłam dla siebie kilka; Krótko mówiąc, stworzyłam własną stronę internetową, a chokery powoli ewoluowały w biżuterię i akcesoria.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Proces tworzenia każdej kreacji (to jak medytacja) i zobaczenie mojej biżuterii na innych: lubię patrzeć, jak stylizują ją moi klienci. Poza tym wielu mężczyzn kupuje moją biżuterię jako prezent dla swoich bliskich – to też jest dla mnie bardzo szczególne.

Jak wygląda proces projektowania?

Każda biżuteria jest inna. Istnieją jednak pewne „zasady”:
Zawsze tworzę coś, za czym „tęsknię” we własnym looku / szafie (element, który nosiłabym do wszystkiego non stop); Upewniam się, że znajdę odpowiednie materiały do tego konkretnego projektu. Na koniec testuję przez miesiąc (lub dłużej) każdą próbkę, zanim umieszczę ją na stronie – upewniam się, że faktycznie mi się podoba i obserwuję, jak „zużywa się” w czasie (sprawdzam, jak zachowują się materiały, czy długość / waga jest w porządku i czy wymaga dalszych korekt).

Gdzie poszukujesz twórczej inspiracji?

Kocham sztukę w każdej postaci. Uwielbiam obrazy, filmy, literaturę, design i fotografię – konsumuję dużo informacji wizualnych; Na co dzień studiuję i odkrywam sztukę.

Gdybyś mogła użyć 3 słów do opisania swojej marki, jakie by to były?

Eleganckie, z odniesieniami do historii / sztuki, ale łatwe do noszenia na co dzień (wiem, to więcej niż trzy słowa, ale to najlepsze, co mogłam zrobić!)

Wdzięk, kunszt, wieczność.

Jaka była inspiracja za stylami projektów?

Jak wcześniej wspomniałam, cała inspiracja pochodzi ze sztuki (dosłownie Port’Arte oznacza „nosić sztukę” z włoskiego „portare” – nosić i „arte” – sztuka). Na przykład Grace Pearl Necklace na mojej stronie internetowej – zainspirował mnie film Okno na podwórze z Grace Kelly (Alfred Hitchcock, 1954); Na przykład do wykonania Regina Necklace (naszyjnik z pereł z kokardą z organzy) zainspirował mnie portret księżnej Liechtensteinu (namalowany przez Louisa Michela van Loo, 1701-1771).

Skąd pozyskujesz materiały?

Wszystkie materiały pozyskuję z lokalnych sklepów i producentów.

Jak widzisz przyszłość swojej marki?

W przyszłości chciałabym poszerzyć swoją markę i tworzyć kapsułowe / limitowane kolekcje odzieży i przedmiotów wyposażenia domu / wnętrz.

Jak ważne jest dla Ciebie „Made in Italy”?

To jest ważne; zależy mi jednak na tym, aby moja biżuteria była wykonywana z miłością, dobrą energią i w sposób zrównoważony.

Website:

https://portarte.net/

Instagram:

https://www.instagram.com/portarte/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: