/  Fashion   /  projekt DEMANUMEA UNIQUE ARTBAGS

projekt DEMANUMEA UNIQUE ARTBAGS

Wywiad z Silvią Scaramucci, dyrektorem kreatywnym i projektantką Demanumea:

Jak zrodziła się Twoja pasja do mody? Jak stawiałaś swoje pierwsze kroki w tym sektorze?

Po studiach w branży modowej i doświadczeniu w firmie obuwniczej zadałam sobie pytanie, co chciałabym robić w przyszłości na poziomie osobistym. Odpowiedzią, jaką sobie dałam, było zrobienie innego produktu, którego jeszcze nie było na rynku. W ten sposób w 2014 roku powstała Demanumea, z ideą przybliżenia sztuki i mody, ale także ponownego przemyślenia świata mody masowej i szybkiej: te, o których mówimy, są produktami powolnymi pod względem wykonania i czasu trwania, które czerpią z tradycji z Marche, gdzie obróbka skóry ma swoje korzenie w średniowieczu, a dziś przekłada się na pracę wymagającą pomysłowości, umiejętności wykorzystania materiałów, wzornictwa i dziedzictwa.

SILVIA SCARAMUCCI

Jakie są Twoje źródła inspiracji?

Jestem niezwykle ciekawa, staram się wchłonąć wszystko wokół mnie i przerobić to, aby stworzyć coś innego. Zwykle czerpię inspirację ze świata designu i sztuki, który fascynował mnie od dziecka i staram się to przerobić w „modowym” języku.

Co sprawia, że torba Demanumea jest wyjątkowa w porównaniu z innymi?

Każda Demanumea to dzieło, które powstało we współpracy z artystą, który personalizuje część dzieła swoją ekspresją artystyczną. To partnerstwo daje początek unikalnym produktom, które są zawsze inne, ponieważ każdy artysta dodaje swoje własne doświadczenie, osobowość i talent do pracy, przekształcając produkt w prawdziwe, ale bardziej powtarzalne dzieło sztuki. Właśnie z tego powodu każdy produkt jest wyjątkowy w swoim rodzaju, ponieważ sztuka to instynkt, gest i twórcza intuicja nakreślona w określonej, a tym samym indywidualnej przestrzeni czasowej.

IMAGE BY DEMANUEA – THE MYA BAG

Trzy słowa opisujące Twoją markę.

UNIQUE, UNCONVENTIONAL, ARTISTIC.

Torba, z której jesteś najbardziej dumna?

Model, który kocham najbardziej, to nowa Mya, nie tylko ze względu na projekt, który wzbogaca rodzinę Demanumea, ale przede wszystkim dlatego, że jest hołdem dla mojej nowo narodzonej wnuczki: tak naprawdę Mya wzięła od niej swoje imię.

IMAGE BY DEMANUEA – THE MYA BAG

Jaką historię chcesz opowiedzieć swoimi kreacjami?

Chcę opowiedzieć historię tych, którzy punkt po punkcie projektują i tworzą nasze dzieła sztuki: młodych malarzy, rzeźbiarzy, hafciarzy, złotników… jednym słowem artystów z całego świata, którzy oddają swoją sztukę na usługi Made in Italy z Demanumeą. Każdy produkt Demanumea posiada wewnątrz palladową tabliczkę, na której jest podany numer artykułu, nazwa dzieła oraz podpis artysty, który stworzył go wyłącznie dla nas. W skład naszych produktów wchodzi także „Artist Identity Kit”, dzięki któremu można obejrzeć program artystyczny, wideo z powstania dzieła, zastosowaną technikę oraz poświadczenie nieodtwarzalności i autentyczności. Oryginalna jakość i pełna przejrzystość sprawiają, że nasze produkty są gwarantowane i ponadczasowe dzięki wyselekcjonowanym materiałom całkowicie wykonanym we Włoszech, na przykład podczas produkcji.

Jaka jest najbardziej przydatna / najważniejsza rzecz, której się nauczyłaś?

Pierwsza i najważniejsza lekcja, którą zawsze niosę ze sobą, to to, że nigdy nie wolno nam się poddawać, że droga jest na pewno ciężka, ale ci, którzy pracują z pasją i rozwijają innowacyjne projekty, znajdują swoją przestrzeń na świecie, a wręcz tworzą ją swoimi własne ręce. Z pewnością nie jest to łatwa droga, ponieważ zderza się z bardziej ustandaryzowanymi realiami, które być może szybciej osiągają sukces, ale jestem dumna z drogi, którą podążamy, ponieważ odzwierciedla ona nie tylko moją tożsamość, ale także artystów, którzy przyczynili się do sukcesu co przyczyni się do uczynienia Demanumea wyjątkową.

IMAGE BY DEMANUEA – THE VEGA BAG

Nowe projekty lub pomysły, nad którymi pracujesz?

Wiele pięknych wiadomości, zarówno z punktu widzenia dystrybucji, korporacji, jak i kreatywności: pracujemy nad nową Demanumeą, ale nie mogę powiedzieć więcej! Obserwujcie nas!

Jak widzisz swoją przyszłość?

Postrzegam ją jak moją teraźniejszość: z pasją i energią, aby robić to, co kocham, z ludźmi, których kocham i walczyć o swoje marzenia.

IMAGE FROM DEMANUMEA – THE AURORA BAG

IMAGE BY DEMANUMEA – THE ELETTRA BAG

Website:

https://www.demanumea.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/demanumea_uniqueartbags/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: