/  Fashion   /  SCILé

SCILé

Silvia Cataudella, Carlotta Chirico e Marta Molesini opowiadają o swojej marce:

Jak powstała wasza marka?

Podczas naszego pobytu w Londynie zaczęłyśmy chodzić po wielu sklepach i rynkach, które oferuje miasto. Było oczywiście wiele rodzajów ubrań i stylów, Londyn jest w stanie zaoferować ogromną ilość dziwacznych ubrań i linii, ale ze zdumieniem zauważyłyśmy, że klasycznej męskiej kamizelki nigdy nie brakowało; było nieskończenie wiele wersji, z różnymi nadrukami i tkaninami, ale krój był prawie zawsze taki sam.

Stąd nowe spojrzenie na ubranie, które jest czysto męskie, które mogłoby być przedstawione kobiecej publiczności w nowoczesnym tonie. Zaczęłyśmy się zastanawiać, jaką kamizelkę chciałybyśmy mieć w swojej szafie i stworzyłyśmy nasz model w wersji krótkiej i długiej. Chciałyśmy, aby kamizelka nie była prostym dodatkiem, ale passepartout do noszenia na każdą okazję, to ubranie, które sprawia, że dzień, osoby, która ją nosi, jest inny, coś wszechstronnego, co poprawia i definiuje Twój styl: w skrócie – asa w rękawie.

 Jak definiujecie estetykę Waszych kreacji?

Nasze kreacje sięgają od klasycznych po bardziej odważne. Uwielbiamy używać kontrastujących tkanin i nadruków w mocnych, efektownych kolorach. Tworząc modele zastanawiamy się, w co chciałybyśmy się ubrać w różnych momentach naszych dni. Stamtąd czerpiemy inspirację do tworzenia odzieży. Oprócz tego dużo miejsca poświęca się badaniom mającym na celu tworzenie odzieży wysokiej jakości i trwałej w czasie, która jest przez to bardziej wyjątkowa i ponadczasowa niż modna.

This image has an empty alt attribute; its file name is Copy-of-_DSC2970-684x1024.jpg
Image from SCILé

Który model kolekcji najlepiej oddaje Waszą wizję marki?

Model, który najlepiej nas reprezentuje to z pewnością model PALOMA. To był nasz pierwszy model i w każdej kolekcji proponujemy go ponownie z różnymi tkaninami i nadrukami, zachowując krój oraz wersję krótką i długą. Swoją nazwę bierze od Palomy Picasso, ikony stylu i elegancji, która z pewnością bardzo nas zainspirowała do stworzenia tego modelu.

Jaka jest mocna strona Scilè?

SCILé ma dwie mocne strony. Pierwsza dotyczy tworzenia naszych nadruków, które, rysowane ręcznie, są inspirowane ruchami i prądami artystycznymi, które charakteryzują wszystkie nasze kolekcje, dzięki czemu odzież jest naprawdę wyjątkowa.

Drugi jest fakt, że jest to odzież wyprodukowana we Włoszech. Staramy się używać w 100% naturalnych tkanin, które mają niewielki wpływ na środowisko. W tym celu rozwijamy wszystkie nasze kolekcje we Włoszech, aby wspierać lokalną gospodarkę i minimalizować emisję CO2 spowodowaną transportem.

This image has an empty alt attribute; its file name is Copy-of-_DSC3372-1-684x1024.jpg
Image from SCILé

Skąd czerpiecie inspiracje i jak widzicie waszą przyszłość?

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy w stanie sprawić, że SCILé będzie się rozwijać i rozpowszechniać na całym świecie, zachowując przy tym swoje obecne cechy, które czynią ją niszową marką dla nielicznych, nie stając się marką komercyjną.

Kto jest idealną kobietą SCILé?

To kobieta z pewnością wrażliwa na sztukę we wszystkich jej formach i doceniająca otaczające ją piękno. SCILé identyfikuje się z kobietą, która prowadzi dynamiczne życie i uwielbia przebywać z ludźmi. Jest osobą ironiczną i autoironiczną, z historią i intensywnymi doświadczeniami, które przeżyła, które można dostrzec.

This image has an empty alt attribute; its file name is Copy-of-_DSC3468-684x1024.jpg
Image from SCILé

Jakie przesłanie niosą Wasze kreacje? Jaką historię chcecie opowiedzieć?

Przesłaniem stojącym za SCILé jest z pewnością idea umożliwienia kobietom noszenia odzieży, która definiuje wygląd. To ubranie, które po założeniu zmienia strój i wygląd osoby, która je nosi, prawdziwy as w rękawie. Odzież SCILé można nosić swobodnie, ale bez utraty własnej tożsamości. Świat SCILé to świat pod wpływem sztuki, który opowiada różne historie w zależności od ubioru, pory dnia i nastroju osoby, która go nosi. Dlatego każdy SCILé ma inną historię i ewoluuje w czasie, zachowując swoją wyjątkowość.

 Jakieś nowe pomysły lub projekty, nad którymi pracujesz?

Obecnie pracujemy nad kolekcją FW21, którą będziemy prezentować w Mediolanie i Paryżu w okresie styczeń – luty. Pracujemy również nad małą, limitowaną edycją stworzoną ze skrawków tkanin, które chciałybyśmy zaprezentować przed świętami Bożego Narodzenia. Planujemy również współpracę z artystą, ale w tej chwili nie możemy podać dalszych szczegółów.

This image has an empty alt attribute; its file name is Copy-of-_DSC3618-1-684x1024.jpg
Images from SCILé

Instagram:

https://www.instagram.com/scile_milano/

Website:

https://scilemilano.com/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: