/  Fashion   /  TRENTA7

TRENTA7

Eleonora Moccia opowiada o swojej marce:

Czy zawsze marzyłaś o byciu projektantką butów?

Prawdę mówiąc, ukończyłam psychologię, ale po studiach zdałam sobie sprawę z tego, że chcę obrać inną, bardziej kreatywną ścieżkę życiową, taką o której marzyłam od kiedy byłam jeszcze dzieckiem. W 2008 roku zaczęłam uczyć się, by zostać projektantką, a w 2012 roku założyłam moją markę „Trenta7”.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Powiedziałabym, że wszystko mi się podoba. Lubię osobiście śledzić cały proces twórczy, od poszukiwania pomysłów i materiałów po bardziej praktyczną i wykonawczą część już w fabryce, gdzie wykonujemy prototypy i gdzie opracowujemy wszystkie modele, które następnie będą tworzyć kolekcję.

Eleonora Moccia

Jak definiujesz estetykę swoich kolekcji?

Dla mnie wyjątkowość buta (i nie tylko) kryje się w szczegółach, więc moje podejście właśnie opiera się na tym tj. na czystych, podstawowych liniach, kryjących pewien detal, który sprawi, że staną się one niepowtarzalne i rozpoznawalne.

Dlaczego zdecydowałaś się projektować buty? Skąd pomysł na Trenta7?

Trenta7 powstało z chęci i potrzeby utworzenia własnej ścieżki zawodowej, przy której mogłabym zastosować w praktyce umiejętności zdobyte przez lata nauki i gdzie mogłabym w pełni wyrazić swoją duszę twórczą.

Trzy słowa opisujące Twoją markę.

Niezbędna, Wyrafinowana, Rozpoznawalna.

Pierwsze buty, które zaprojektowałaś?

Model VALE. Buty za kostkę zapinane na klamrę – kultowy dodatek marki, który proponuję we wszystkich zimowych kolekcjach, zmieniając za każdym razem kolory i materiały.

Nowe projekty lub pomysły, nad którymi pracujesz?

Pracuję nad platformą e-commerce, którą uruchomimy wkrótce na naszej stronie internetowej. Mam również nadzieję, że już niedługo zrealizuję kolejny projekt, nad którym pracuję już od jakiegoś czasu, ale na razie jest to nadal ściśle tajne!

Jak będzie wyglądać Twoja następna kolekcja?

Jak we wszystkich kolekcjach Trenta7, będzie męskość i kobiecość, kolor i “basic”, a na pewno nie zabraknie kultowych modeli VALE i ATHENA.

Instagram:

https://www.instagram.com/trenta7em/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: