/  Photography   /  AGNESE CORNELIO

AGNESE CORNELIO

WYWIAD Z FOTOGRAFKĄ AGNESE CORNELIO:

Jestem Agnese, urodziłam się w Mediolanie, w wieku 19 lat zamieszkałam w Paryżu, gdzie zaczęłam pracować jako fotograf mody. Fotografuję od 18 roku życia, ale przez długi czas bardzo zwolniłam. Zaczęłam ponownie fotografować, w momencie gdy wróciłam do rodzinnego miasta, nieco ponad rok temu. Zaczęłam od fotografowania postaci mężczyzny, chciałam uchwycić najbardziej delikatne, introspektywne, w pewnym sensie kobiece aspekty. Następnie zwróciłam się do kobiet, głównego i podstawowego tematu mojej dotychczasowej pracy.

Kiedy i jak odkryłaś pasję do fotografii? Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie związane z tą sztuką?

Mój ojciec zawsze fotografował, pamiętam i te stosy negatywów w szufladach domu, stykówki w papierowych torebkach, zdjęcie stopy mojego nowo narodzonego brata.

Musiałam mieć jakieś dziesięć lat, jechaliśmy samochodem, wokół nas bardzo gładkie wzgórza, właśnie przestało padać i pojawiła się tęcza. Zatrzymaliśmy się i mój ojciec kazał mi zrobić moje pierwsze zdjęcie swoim Nikonem, a potem jeszcze jedno „tak dla pewności”. Powinnam gdzieś je mieć, zrobiłam cztery identyczne w obawie, że nie wyjdą. Jest to nawyk, który mam do dziś, że zawsze robię identyczny duplikat, mimo że fotografuję cyfrowo.

Photo by AGNESE CORNELIO

Jak opisałabyś swój styl fotograficzny?

Swój styl określiłabym jako delikatny, zmysłowy. Wszystko to, przynajmniej na razie, wyłącznie przy świetle dziennym.

Czy jest lub był ktoś lub coś, co wpłynęło na twoją pracę?

Mój ojciec, na początku, jest dla mnie bardzo ważną osobą, pomógł mi wrócić na właściwą ścieżkę, gdy się zgubiłam.

Czy jest jakieś zdjęcie, do którego jesteś szczególnie przywiązana?

Zdjęcie, do którego jestem najbardziej przywiązana, to zdjęcie dłoni mojej babci, zrobiłam je kilka lat przed jej śmiercią, dużo się śmialiśmy, bo miała skurcze, trzymając ją w ten sposób, w powietrzu.

Jakie są Twoje główne referencje i skąd czerpiesz inspirację?

Nie ma konkretnego miejsca, fizycznego czy wirtualnego, z którego czerpię inspirację. Zwykle bodźce są związane z rzeczami, które widzę, zarówno w internecie, jak i w życiu codziennym. Wszystko może stać się źródłem inspiracji.

Którzy fotografowie zainspirowali Cię najbardziej?

Fotografowie, którzy najbardziej mnie zainspirowali to Patrick Demarchelier, David Hamilton, Giovanni Gastel, od którego miałam zaszczyt uczyć się po ukończeniu akademii fotografii, a ostatnio także Mario Sorrenti.

Opisz swój typowy dzień, kiedy poświęcasz się fotografii.

Nie ma dni wolnych od pracy, nawet gdy mówię sobie „dzisiaj robię coś innego”, zawsze kończę na zbieraniu informacji. Zaczynam od szukania w internecie inspiracji do moich zdjęć lub wyboru twarzy do sfotografowania i wyobrażenia sobie, jak mógłabym je sfotografować. Następnie dzielę je na miliony folderów, które zajmują mój pulpit, przygotowuję pliki PDF, dzielę się pomysłami z zespołem, zaledwie kilka dni później udajemy się na plan zdjęciowy, kiedy pomysły są jasne.

Jak zdefiniowałabyś swoją rolę w społeczeństwie?

Moja rola w społeczeństwie jako fotograf? (Re)edukować do piękna (myślę, że jest to potrzebne teraz bardziej niż kiedykolwiek).

Jakie jest Twoje motto?

Po co jutro robić to, co możesz zrobić dzisiaj?

Jaka jest najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymałaś?

Pozornie banalne, lecz drogocenne: uwierz w siebie.

Projekty na przyszłość?

Bycie w kalendarzu Pirelli.

Website:

http://agnesecornelio.net/

Instagram:

https://www.instagram.com/agnese_cornelio/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: