/  Photography   /  DAVIDE SANTINELLI

DAVIDE SANTINELLI

WYWIAD Z FOTOGRAFEM DAVIDEM SANTINELLI:

Nazywam się Davide Santinelli, mam 25 lat i pochodzę z Bergamo, niedawno ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Brescii, jestem fotografem mody w Mediolanie i asystentem w studiach fotograficznych w Mediolanie. Oprócz tego poświęcam się sztuce we wszystkich jej formach, zwłaszcza malarstwu i kinie, te dwa przejawy sztuki są źródłem inspiracji dla mojej twórczości i dla zrozumienia naszego społeczeństwa.

Jak narodziła się Twoja pasja do fotografii?

Pasja do fotografii narodziła się podczas jednej z wielu moich podróży służbowych przed rozpoczęciem studiów na Akademii Sztuki w Brescii z moim przyjacielem i kolegą, który pod koniec dnia pracy poświęcił się uwiecznianiu miejsc i ludzi z miast, w których byliśmy. Moje podejście do fotografii było więc romantycznym podejściem do fotografii reportażowej. Na pierwszym roku akademii zdałem sobie sprawę, że mój sposób patrzenia na świat i myślenia o obrazie jest sprzeczny z fotografią reportażową i że jest ściślej związany ze światem mody, więc zacząłem tworzyć pierwsze zdjęcia modowe.

DAVIDE SANTINELLI

Czym jest dla Ciebie fotografia?

W moich pracach rozróżniam znaczenie fotografii i obrazu. Obraz jest najpierw tworzony przez nasz umysł, a następnie jest odtwarzany za pomocą medium fotograficznego. Podczas gdy fotografia przedstawia rzeczywistość rzeczy, w świecie mody uważam, że nie możemy mówić o fotografii, ponieważ jest to świat pozorów i ciągłej konstrukcji, aby uzyskać idealny obraz możliwie jak najbardziej doskonały, podczas gdy w innych formach fotografii, takich jak reportaż, fotografia ślubna, architektura, itp. są źródłami reprezentacji rzeczywistości, czyli fotografiami, w których piękna fotografia wypływa z umiejętności fotografa. Dlatego uważam, że w fotografii mody powinniśmy mówić raczej o obrazie niż o fotografii, a obraz jest dla mnie identyfikacją własnego stylu poprzez użycie własnej myśli, ponieważ myślimy o użyciu słowa i przekształcamy je w obraz.

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Oczywiście. Wiele osób miało wpływ na moją pracę przez lata, od pierwszego roku na akademii do poprzedniego roku, kiedy zmieniłem style fotograficzne, ponieważ nie byłem pewien, czego chcę, a na mnie wpłynęły tysiące obrazów, które widziałem codziennie. Ale to pozwoliło mi zrozumieć, jakim fotografem chcę być i jakie zdjęcia chcę tworzyć, więc przy codziennych badaniach artystów różnych gatunków (malarzy, reżyserów, fotografów itp.) Zacząłem rozrzedzać wszystkie obrazy, które zgromadziłem w sobie do tego czasu, aby na nowo odkryć to, co naprawdę lubię i rozpocząć drogę, która doprowadziła mnie do odkrycia mojej tożsamości jako artysty.

Skąd czerpiesz inspirację do swoich zdjęć?

Najbardziej inspirują mnie malarstwo i kino. Malarstwo to dla mnie absolutna identyfikacja obrazu. Podczas gdy kino to ciągłe badanie kadrowania, świateł, ekspresji i ruchów, które pomagają stworzyć doskonały obraz.

PHOTO BY DAVIDE SANTINELLI

Jak opisałbyś swój styl fotograficzny?

Na razie nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie osiągnąłem dojrzałości, aby móc powiedzieć, jaki mam styl. Dopiero pracą i czasem będę w stanie zrozumieć, w jakim kierunku zmierzam, ale w tej chwili mogę potwierdzić, że styl, do którego dążę, jest inspirowany współczesnym impresjonizmem, który stara się przenieść tematy w surrealistyczny wymiar.

Którzy fotografowie zainspirowali Cię najbardziej?

W swoich zdjęciach czerpię inspirację z prac fotografów, których kocham, takich jak Mario Testino, Hugo Comte, Steven Klein, David Lachapelle i dostosowuję je do mojej wizji obrazu i tego, co chcę opowiedzieć.

Które ze swoich zdjęć najbardziej lubisz i dlaczego?

Nie mam konkretnego zdjęcia, które kocham bardziej niż inne, ponieważ żyję obrazami i każdego dnia rodzi się nowa miłość do określonego obrazu.

PHOTO BY DAVIDE SANTINELLI

Jak lockdown wpłynął na twoją kreatywność?

W czasie lockdownu „porzuciłem” kreatywność i skupiłem się na sobie i tym, co naprawdę chcę robić. Spędziłem dni będąc w kontakcie z naturą i zastanawianiu się, jakie zdjęcia chcę robić, więc po lockdownie byłem gotowy i zacząłem tworzyć serię prac, dzięki którym stałem się powoli rozpoznawalnym, dzięki którym zrobiłem moją pierwszą kampanię fotograficzną dla znanej włoskiej marki.

Jaka jest Twoja przyszłość? Czy masz konkretny plan, którym chcesz podążać?

W mojej przyszłości jest tylko świadomość, że mogę osiągnąć wszystko to, co chcę, tylko dzięki pracy i poświęceniu. Każdego dnia staram się podnosić poprzeczkę i podnosić ją jak najwyżej, droga jest długa, ale jak każda wielka praca zawsze zaczyna się od jednego kroku na raz.

Website:

https://www.davidesantinelli.com/

Instagram:

https://www.instagram.com/davide_santinelli/

Leave a Comment

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: