/  Photography   /  Elena Maggiulli

Elena Maggiulli

Wywiad z Eleną Maggiulli:

Nazywam się Elena Maggiulli, mam 28 lat i jestem włoską fotografką urodzoną w Rzymie.

Jak narodziła się Twoja pasja do fotografii?

Od zawsze pasjonowałam się fotografią i od ponad dwóch lat specjalizuję się w fotografii portretowej i modowej. Przyczyna tkwi w tym, że dzięki tego typu fotografii jestem w stanie wyrazić siebie, swoje nastroje i uczucia.

ELENA MAGGIULLI

Czy jest lub był ktoś lub coś, co miało wpływ na twoją pracę?

Na moją twórczość codziennie wpływa moje otoczenie, miasta, które odwiedzam, ludzie, których znam, wydarzenia, które oglądam, zdjęcia artystów, których obserwuję.

Jakie są Twoje główne odniesienia i inspiracje?

Przez jakiś czas mieszkałam w Paryżu, jest to miasto, które dało mi tak wiele zarówno osobiście, jak i fotograficznie. Jego klimat, nieco nostalgiczny, romantyczny, czasem melancholijny, z pewnością inspiruje moje zdjęcia, prawdopodobnie dlatego, że są to koncepcje, które często mnie odzwierciedlają.

PHOTO BY ELENA MAGGIULLI

Którzy fotografowie zainspirowali Cię najbardziej?

Jest wielu wschodzących fotografów, od których czerpię inspirację. Niektóre nazwiska to: Tom Craig, Fanny Latour Lambert, Noémi Ottilia Szabo, Felicity Ingram. Ale przede wszystkim Marta Bevacqua była z pewnością niezwykle ważna, bardzo mi pomogła i której miałam przyjemność być asystentką.

Czym jest dla Ciebie piękno?

Piękno jest dla mnie pojęciem subiektywnym, jest równowagą lub brakiem równowagi między elementami, które sprawiają przyjemność temu, kto się jemu przygląda.

PHOTO BY ELENA MAGGIULLI

Jako fotograf mody potrzebujesz stylisty, fryzjera i wizażysty. Jak wybierasz tych decydujących członków zespołu?

W mojej dziedzinie niezbędna jest współpraca z profesjonalnym i kompetentnym zespołem. Wszystkie osoby na planie są ważne, bez nich nie byłoby możliwe wykonanie kompletnej i precyzyjnej pracy w najdrobniejszych szczegółach. Swój zespół wybieram na podstawie kilku elementów, przede wszystkim ich kompetencji w danej dziedzinie, jakości ich pracy, a przede wszystkim zgodności na poziomie empatycznym. Dla mnie ważne jest, aby podczas pracy stworzyć przyjemne i zrównoważone środowisko.

Zdjęcie, z którego jesteś najbardziej dumna?

Jestem przywiązana do wszystkich zdjęć, które zrobiłam w ciągu tych lat. W szczególności do tych, które wykonałaś w Paryżu z Jazzmine Berger, fantastyczną osobą i wyjątkową modelką. Jestem do nich bardzo przywiązana, ponieważ przypominają mi piękny okres w moim życiu.

Jak podszedłaś do lockdownu na poziomie kreatywnym?

Spędziłam miesiące lockdownu w Paryżu. W tym czasie nie wychodziłam z domu, zaczęłam rysować tabletem, organizowałam obiady, kolacje i urodziny ze współlokatorami, fotografowałam zdalnie modelki w innych miastach, dużo czasu spędzałam na telefonanie z rodzicami i moimi przyjaciółmi… i obejrzałam wszystkie 10 sezonów serialu Friends!

Instagram:

https://www.instagram.com/elena.maggiulli/

LA GALLERIA

The magazine for Italian Fashion & Design lovers.

 

CONTACT US

mail@lagalleria.pl

Pick a language: